3 راز آرامش فوق العاده استیو جابز

  0
  20
  استیو جابز

  اگر بخواهیم یکی از نکات شخصیتی جالب استیو جابز را نام ببریم، آرامش او گزینه کاملا شایسته ای خواهد بود، با این حال راز موفقیت او در این زمینه چه بوده است؟ درواقع موقعیت شغلی وی کاملا استرس‎زا محسوب شده و او با اپل دوران سختی را پشت سر گذاشته بود.

  با این حال به عقیده اطرافیان وی می‏توانست حتی در بدترین شرایط نیز آرامش خود را حفظ کند. اگرچه در این رابطه برخی از خصوصیت های اخلاقی نیز وجود دارد و نمی توان انتظار داشت که شما کاملا شبیه به او شوید، با این حال رعایت برخی از عادت ها می تواند در این زمینه کاملا سودمند باشد. در ادامه به بررسی سه مورد از آنها خواهیم پرداخت.

  استیو جابز

  1-استفاده از دمنوش قبل از خواب

  استیو جابز پس از پیوستن به آیین بودا، به گیاه‏خواری مطلق روی آورد. وی همواره قبل از ساعت هفت شام خود را صرف می کرد و پس از آن یک دمنوش گیاهی جزو برنامه های ثابت وی محسوب می شد. با این حال در این رابطه تنها به یک مورد خود را محدود نکرده و سعی وی بر این بود که تنوع خوبی را رعایت نماید. برای مثال به عقیده وی چای لیمو به هضم غذا و ایجاد آرامش فکری بیشتر برای یک خواب راحت کمک می کرد. این موضوع باعث می شد تا وی بتواند در زمان حضور کنار خانواده خود، آرامش لازم را داشته باشد.

  2-پیادهروی

  پیاده ‎روی عادت مورد علاقه استیو جابز محسوب می شد. وی این اقدام را خصوصا در زمان هایی که با افکار مختلف مواجه بود و تحت فشار قرار داشت انجام می داد. وی حتی در سخنرانی های خود عادت داشت که به جای نشستن، قدم زده و موارد را برای افراد بیان نماید. نمونه آن را می توانید در تمامی معرفی های محصولات اپل توسط او مشاهده کنید. تحقیقات در این زمینه نیز نشان می دهد که پیاده ‎روی کمترین آسیب را برای افراد به همراه داشته و به نوعی سالم ترین ورزش محسوب می شود. همچنین اگر این اقدام برای دوبار قبل خواب و پس از بیدار شدن انجام شود، بهترین حالت ممکن خواهد بود.

  3-مراقبه و گوش دادن به موسیقی

  روانشناس ها بر این باور هستند که اگر فردی به صورت مداوم موسیقی گوش ندهد، سلامت روانی وی در معرض تهدید قرار خواهد گرفت. میزان اهمیت این موضوع به حدی زیاد است که برخی از موسیقی درمانی جهت بهبود انواع بیماری‎ها استفاده می کنند. میزان استرس در بین افرادی که به صورت مداوم به موسیقی گوش می دهند بسیار پایین بوده و این امر باعث می شود تا افراد سریعا به آرامش برسند.

  همچنین وی به مدیتیشن ذهن اعتقاد ویژه ای داشت و از آن برای مراقبه استفاده می نمود. آقای استیو جابز در یکی از سخنرانی های خود عنوان کرده است که تنها کافی است تا برای یک ماه، مدیتیشن را انجام دهید. پس از این مدت، این اقدام به عادت مورد علاقه شما تبدیل خواهد شد.

  منبع: فرصت امروز

  بیشتر بخوانید: 10 رفتار اشتباه که افراد موفق مرتکب نمی شوند

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نه + 5 =