توصیه هایی برای آغاز یک روز کاری

  0
  58
  روز کاری

  شروع روز کاری به طور مناسب نقش مهمی در ساماندهی تمام امور دارد. برخی از کارآفرینان وقتی روزشان را بد شروع می کنند، تا پایان روز حوصله کافی برای رسیدگی به کارها ندارند. همین امر موضوع اصلی مقاله کنونی را شکل داده است.

  در ادامه برخی از نکات مهم در زمینه شروع مناسب روز کاری را مورد بررسی قرار خواهیم داد. این امر توانایی مدیریت و عملکرد کارآفرینان را به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد.

   

  شروع روز کاری با یک لیوان قهوه

  شروع روز کاری با یک فنجان قهوه موجب آرامش خاطر افراد می شود. کافئین موجود در اغلب نوشیدنی های دارای قهوه موجب هوشیاری هرچه بیشتر افراد می شود. همین امر در ابتدای روز به کمک کارآفرینان خواهد آمد. وقتی روز کاری با قهوه شروع شود، امکان تمرکز هرچه بهتر بر روی کارهای پیش روی فراهم می شود.

  برخی از کارآفرینان بدون توجه به این نکته مهم روزشان را به طور ناگهانی و بدون هیچ مقدمه ای شروع می کنند. وقتی ما در ابتدای روز هنوز نوشیدنی یا غذایی را میل نکرده ایم، اغلب توانایی تمرکز بر روی نکات مهم را نخواهیم داشت. این امر موجب شروع روز کاری به صورت نامناسب خواهد شد.

   

  پرهیز از حواس پرتی با موبایل

  اغلب مردم روزشان را با گوشی همراه شان شروع می کنند. این امر مشکلات بسیار زیادی به همراه می آورد. وقتی روزمان را با گوشی همراه شروع کنیم، دست کم چند دقیقه بدون هیچ حرکتی بر روی تخت خواهیم ماند. اغلب مردم پس از کار با گوشی همراه تجربه اندکی سردرد یا سرگیجه را دارند.

  اگر شما در این دست از مردم هم جای نداشته باشید، دست کم اندکی حواس پرتی در پی کار با گوشی همراه خواهید داشت. چنین امری در روز کاری موجب عقب افتادن از برنامه تعیین شده می شود بنابراین کارآفرینان باید به طور قابل ملاحظه از المان های موجب حواس پرتی را در ابتدای روز از خودشان دور کنند. در غیر این صورت ساعت های اولیه روزشان در گوشی همراه و شبکه های اجتماعی سپری خواهد شد.

   

  استفاده از مدیتیشن

  شروع روز با اندکی تمرین مدیتیشن بهترین گزینه خواهد بود. برخی از افراد برای بهبود وضعیت روحی شان این گزینه را حتی در روزهای تعطیل نیز پیگیری می کنند. اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف هستید، باید این گزینه را به طور قابل ملاحظه ای مدنظر قرار دهید. خوشبختانه امروزه تمرین های مختلفی در زمینه مدیتیشن در دسترس کاربران قرار دارد بنابراین نیازی به نگرانی در این رابطه نیست.

  نصب یک اپ ساده بر روی گوشی های هوشمند امکان دسترس به تمرین های مختلف مدیتیشن را به همراه دارد بنابراین در این راستا حتی نیازی به پرداخت هزینه نیز نخواهد بود. کسب و کارها به سادگی امکان بهره مندی از نسخه های سازمانی چنین اپ هایی برای ترغیب تمام کارمندان شان برای انجام برخی حرکات ورزشی در ابتدای روز را دارند. به این ترتیب تمام اعضای یک شرکت روزشان را درست و مطلوب شروع خواهند کرد.

  بیشتر بخوانید:

  6 نکته مهم در بازاریابی ایمیلی برای کسب و…

  بلاگر کیست/ نکاتی درباره کسب درآمد برای بلاگرها

  توصیه هایی برای بهبود توانایی کارآفرینا

  توصیه هایی برای بهبود توانایی کارآفرینان

   

  اغلب افراد صبح پس از بیدار شدن به طور مستقیم به محل کار می آیند. این امر نوعی عادت نامناسب برای بهبود تمرکز افراد است. چنین عادتی موجب کاهش سطح کارایی افراد می شود. بهترین راهکار در این میان تلاش برای بیدار شدن زودتر و اندکی فعالیت ورزشی است. پیاده روی به دلیل سادگی و عدم نیاز به تجهیزات فراوان بهترین گزینه ورزشی محسوب می شود. این امر گردش خون در تمام بدن را افزایش می دهد. همچنین موجب حضور باتمرکز و هوشیاری بیشتر در محل کار خواهد شد.

   

  گوش دادن به موسیقی

  گوش دادن به موسیقی فقط نوعی سرگرمی و تفریح نشاط بخش نیست. امروزه بسیاری از مردم برای کاهش میزان استرس در محیط های مختلف به موسیقی پناه می برند. این امر موجب بهبود توانایی افراد برای تاثیرگذاری در محیط کار بدون استرس های بی مورد می شود. برخی از افراد در محیط کار به طور مداوم نگرانی های مختلفی دارند. چنین امری حتی بر روی کیفیت کاری دیگران نیز تاثیر منفی دارد بنابراین باید به دنبال برخی قطعات موسیقی آرام برای سپری کردن زمان های دشوار باشیم.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 + 16 =