افراد موفق چگونه زندگی می کنند؟

  0
  15
  موفق

  افرادی که در زندگی خود موفق هستند یکسری اصول را رعایت می کنند. آن ها یکسری کارها را انجام می دهند و از انجام یکسری کارها سر باز می زنند. آن ها اکثرا برای زندگی خود برنامه ریزی می کنند، با افراد مثبت و با انگیزه رفت و آمد می کنند و وقت خود را بیهوده تلف نمی کنند.

  تا به امروز مقالات متعددی در رابطه با اقداماتی که افراد موفق انجام می دهند، منتشر شده است ،با این حال تا چه اندازه نسبت به اقداماتی که توسط این افراد انجام نمی-شود اطلاع دارید؟ بدون شک آگاهی از این موارد دارای اهمیت به مراتب بالاتری بوده و می تواند منجر به کوتاه شدن مسیر موفقیت شما شود، با این حال در رابطه با این موارد، برخی از اقدامات کاملا مشترک بوده و به عنوان لیست سیاه معرفی می شوند که در ادامه به بررسی هفت مورد منتخب آنها خواهیم پرداخت.

  ۱- افراد موفق وابستگی به شبکه های اجتماعی و تلویزیون ندارند

  اقداماتی که افراد موفق انجام می دهند

  اگر از افراد موفق در رابطه با تعداد ساعت هایی که در شبکه های اجتماعی و برنامه های تلویزیونی سپری می کنند سوال کنید، بدون شک از پاسخ آنها متعجب خواهید شد. درواقع این افراد به صورت کاملا گزینشی رفتار کرده و از قبل برنامه ریزی خاصی را دارند. فراموش نکنید که این دو مورد، به مانند دریایی بدون انتها محسوب شده و اگر زمان مشخص و هدفی معین را نداشته باشید، بدون شک کاملا غرق آن شده و عملا از اقدامات مهم زندگی خود درخواهید ماند.

  حال برای سنجش این امر که شبکه های اجتماعی چقدر از زمان شما در طول روز را تلف می کنند، تنها کافی است از برنامه-های موجود در این رابطه استفاده کرده و متوجه یک آمار وحشتناک شوید.

  درواقع به صورت متوسط افراد بیش از چهار ساعت زمان را تنها صرف شبکه های اجتماعی می-کنند. همچنین شرکت در چالش هایی نظیر یک هفته بدون تلویزیون و اینترنت، کمک خواهد کرد تا از وابستگی شما کم شود. تحت این شرایط شما برای زمان خود ارزش قائل خواهید شد و تنها چیزهایی را مشاهده می کنید که ارزش دیدن داشته و برای شما کاملا مفید هستند.

  برای مثال بهترین مستند سال گذشته در رابطه با معماری، بدون شک برای فردی فعال در این حوزه دارای اهمیت بسیار بالایی خواهد بود، با این حال برای فردی دیگر ابدا این حالت را نخواهد داشت. به همین خاطر در انتخاب ها باید به نوع نیاز خود توجه داشته باشید.

  ۲-عدم برنامه ریزی

  همه چیز در زندگی افراد موفق با برنامه ریزی پیش می رود. این امر در حالی است که سایر افراد برای بسیاری از جنبه ها به صورت لحظه ای عمل کرده و این امر باعث می-شود تا زندگی آنها نظم لازم برای پیشرفت را نداشته باشد. به همین خاطر نیز لازم است تا در کنار برنامه های سالانه، ماهانه و هفتگی به صورت روزانه نیز برنامه ای را داشته باشید. تحت این شرایط هر چیزی که خارج از برنامه شما باشد، کنار گذاشته خواهد شد. به همین خاطر نیز ضروری است تا برای همه چیز برنامه ریزی داشته باشید تا بالاترین سطح از نتایج به دست آید.

  ۳-تصمیمات صرفا احساسی

  در ابتدا به این موضوع توجه داشته باشید که منظور از این بحث، سرکوب احساسات نبوده و تنها به این امر اشاره دارد که یک تصمیم درست با استفاده از دو منبع عقل و حس به دست می آید. به همین خاطر نیز ضروری است تا در تصمیم گیری های خود از بیش از حد شتاب زده عمل کردن فاصله گرفته و زمانی را برای تفکر کافی داشته باشید. در نهایت فراموش نکنید که شما باید به همه چیز شک کرده و از بازبینی اطلاعات، برنامه ها و عقاید خود واهمه ای نداشته باشید. تحت این شرایط پیشرفت مداوم شما تضمین شده خواهد بود.

  ۴-تلاش برای کنترل همه چیز

  اگرچه این امر به یک جمله رایج تبدیل شده است که افراد موفق باید کنترل همه چیز را در دست بگیرند، با این حال نه تنها دلیلی برای این موضوع وجود ندارد، بلکه انجام آن نیز بیش از حد سخت و تقریبا غیرممکن محسوب می شود. به همین خاطر شناخت درست این امر که چه چیزهایی را باید تحت کنترل خود داشته باشید، بسیار مهم خواهد بود. این امر کمک خواهد کرد تا اقدامات شما کاملا تاثیرگذار بوده و از فشار بیش از حد نیز جلوگیری شود.

  ۵-معاشرت با افراد منفی

  نتایج تحقیقات متعدد، این نکته را به اثبات رسانده است که اطرافیان بر ما تاثیری مستقیم دارند. درواقع اگر شما در کنار گروهی ورزشکار قرار بگیرید، تمایل بیشتری برای ورزش کردن پیدا خواهید کرد، با این حال عکس این قضیه نیز کاملا صادق خواهد بود. به همین خاطر افراد موفق نسبت به روابط خود حساسیت بسیار بالایی داشته و هر فردی را وارد دایره ارتباطات نمی کنند.

  همین امر نیز باعث می شود تا بهترین ها را در کنار خود داشته باشند. به همین خاطر این امر را به یک اصل تبدیل کنید که افراد منفی را باید سریعا کنار بگذارید، با این حال قبل از این کار باید اطمینان حاصل کنید که خودتان فردی منفی محسوب نمی شوید.

  ۶-درگیر ماندن با گذشته

  بسیاری از افراد نمی توانند اتفاقات گذشته را فراموش کنند و همین امر باعث می شود تا امکان استفاده حداکثری از زمان حال و برنامه ریزی درست برای آینده نابود شود. این امر در حالی است که افراد موفق، از اتفاقات گذشته تنها درس های آن را مرور می کنند و باور دارند که با پشتکار و برنامه ریزی بهتر، قادر به کسب نتایج به مراتب بهتر خواهند بود. به همین خاطر شما نیز باید پنجره گذشته را پس از یادداشت کردن درس های گرفته شده، به صورت کامل ببندید.

  ۷-توجه بیش از حد به دیگران

  برای افراد موفق اهمیتی ندارد که سایرین مشغول انجام چه کاری هستند. آنها تمام تمرکز را بر روی فعالیت های خود قرار داده اند. همین امر نیز باعث می شود تا امکان بهترین برنامه ریزی بدون تلاش برای رقابت جویی، فراهم باشد. برای مثال بسیاری از افراد برنامه خود را تنها برای ضربه زدن به دیگران ایجاد می کنند، با این حال آیا کاهش سرعت فردی دیگر به معنای افزایش سرعت ما خواهد بود. بدون شک این تصور غلط بوده و هر فرد باید مسیر موفقیت خود را طی کند. درواقع فرد موفق تنها با دیروز خود در حال رقابت است.

  بیشتر بخوانید:

  قابلیت های گوشی های هوشمند با نصب کیوآر کد

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 + دوازده =