روابط عمومی قوی و یافتن مشتری های ابدی

  0
  23
  مدیریت

  روابط عمومی های قوی در دنیای کسب و کار از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. همه کسب و کارها دستخوش تغییرات فراوانی می شوند، عامل زمان در این بین اهمیت بسیار زیادی دارد، عامل زمان و البته تکنولوژی که کسب کار ها را دست خوش تحولات عظیمی می کند

  به گزارش چاپ و نشر آنلایت به نقل از فرصت امروز، هویت یک شرکت در خلال فعالیت تولیدی و تعامل با مشتریان شکل می گیرد. و در این بین یک شرکت دارای هویتی ویژه می شود. این هویت برندی ویژه می سازد که در اذهان مشتری ها باقی خواهد ماند ، در این میان حوزه روابط عمومی جایگاه ویژه ای دارد. با به وجود آمدن اینترنت و فناوری های دیجیتالی مشتریان در جا عکس العمل نشان می دهند و روابط عمومی ها از عکس العمل مشتریان در آن واحد با خبر شده و بازخورد عملکرد خود را دریافت می کنند. این مطلب مهم است اما کافی نیست.

  1. . در عصر فناوری باید رابطه نزدیکی با مشتری داشت

  شناخت روحیه مشتری و سلیقه وی بسیار مهم است. با دانستن این مطالب می توان خواست ها نیازهای مخاطب را فهمید و اعتماد مشتری را جلب کرد. می توان فهمید که مشتری چه نیازی دارد. امروزه بسیاری از برندها نسبت به تحولات تازه در عرصه روابط عمومی بی توجه هستند. این امر موجب بروز دشواری های گسترده در زمینه فعالیت آن برندها می شود.

  مفهوم مشتریان همیشگی به همین مطلب اشاره دارد، این مشتریان تنها از یک برند خاص خرید می کنند، برای مثال طرف از پیراهن تا جورابش را  از برند نایک می خرد، این مشتری مشتری وفادار نام دارد، مشتری که بارها و بارها به یک برند مراجعه می کند پس باید سلیقه این مشتری را شناخت و تعامل با او را حفظ کرد. پیش نیاز اساسی تبدیل مخاطب هدف به مشتری ثابت برندمان شناخت دقیق سلیقه اش است. با شیوه های متفاوتی می توان از سلیقه مشتری آگاهی  پیدا کرد، سایت هایی که لایک و یا دنبال می کنند می تواند اطلاعاتی به ما بدهد.

  فناوری مدرن امکان دسترسی ما به دامنه وسیعی از افراد در سراسر جهان را فراهم کرده است. نکته مهم در این میان ناتوانی فناوری جدید در کمک به دسترسی عاطفی سریع ما به دیگران است، بنابراین اگر ما پیام بازاریابی یا روابط عمومی برندمان را براساس الگوهای شخصی به دست مخاطب برسانیم، میزان تاثیرگذاری بسیار بیشتری پدید خواهد آمد.

  1. کسب و کار را در اولویت دوم قرار دهید

  در دنیای کنونی کسب سود اهمیت بسیار زیادی دارد و این مطلب در بیشتر مواقع سویه های دیگر را تحت تاثیر قرار می دهد به طوری که جلب اعتماد مشتری در این میان تحت الشعاع قرار می گیرد، اما باید توجه داشت ، سلیقه و نیاز مشتری در اولویت قرار دارد،وقتی اعتماد مشتریان جلب شد، آنگاه فرصت مناسب برای فروش محصولات و کسب سود فراهم می شود.

  در دنیای کنونی برند های مهم و بزرگ شیوه ی خاصی از زندگی را ترویج می کنند، برای مثال برند مشهور و ورزشی همچون نایک یک سبک ویژه زندگی را تبلیغ می کند، سلامتی همراه با ورزش، ورزش نه به معنای قهرمان المپیک بودن بلکه به معنای ورزش کردن در کنار زندگی کردن، برای مثال دویدن  و یا شنا کردن هر روزه ، یعنی ورزش و زندگی در کنار هم.

  1. شناخت مخاطب هدف

  پیام برندها در حوزه روابط عمومی معنای خاصی به همراه دارد. شخصی سازی پیام فقط در صورت ارائه آن به مخاطب درست همراه با نتیجه دلخواه خواهد بود. اشتباه بسیاری از برندها ارائه محتوا، هرچند جذاب، به مخاطب نادرست است. به این ترتیب تاثیرگذاری موردنظر ما در مخاطب هدف پدید نمی آید.

  در دنیای امروز این مطلب حائز اهمیت است که سلیقه مخاطب به درستی شناخته شود و این مهم با گفتگو های طولانی حاصل می شود. بسیاری از مشتریان نیز تمایل دارند تا نظریات و سلایق خود را بیان کنند و این بر عهده روابط عمومی ها است تا با یک ارتباط قوی و مستدام از خواست های مشتریان آگاهی پیدا کند. لازم به ذکر است که  انسان های دنیای مدرن دائم در حال تغییر سلیقه هستند ، با ارتباط مستمر از این تغییرات آگاه خواهید شد

  1. روابط عمومی یعنی روابط شخصی و عمیق

  در دنیای امروز این روابط عمومی ها هستند که نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. برند های مهم و تاثیر گذاری همچون اپل بر روی روابط عمومی خود متمرکز هستند تا تبلیغات، در نتیجه این سیاست گذاری صحیح بوده است که اپل برروی نسل ها تاثیرات مطلوب خود را بر جای گذاشته اند. پس فراموش نکنید برای فراموش نشدن برند خود باید ارتباطی نزدیک و تنگاتنگ با مشتری خود داشته باشید، صمیمت رمز موفقیت است. صمیمت با مشتری از رموز جاودانه شدن برند اپل است. به قول حافظ پیر فرزانه مان : اهل نظر معامله با آشنا کند.

  بیشتر بخوانید: کسب و کار اینترنتی در ایران

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهار × چهار =