سایت موفق چگونه سایتی است

  0
  21
  سایت موفق

  اگرچه تقریبا تمامی سایت ها در تلاش برای موفق نشان دادن خود هستند، با این حال واقعیت این است که بسیاری از این  ادعاها، کاملا دروغ بوده و تنها برای عدم اعتراف به شکست و نمایش اوضاع بد سایت است.

  در این رابطه توجه داشته باشید که هدف اصلی، موفق شدن بوده و ابدا شبیه به موفق ها جلوه کردن مزیتی را به همراه نخواهد داشت. نکته بسیار مهمی که در این رابطه باید مورد توجه قرار دهید این است که اگر تاکنون علی رغم تلاش ها و هزینه های خود از سایتی مناسب برخوردار نیستید، نباید همه چیز را از دست رفته تصور کنید. بدون شک با انجام برخی از اقدامات، بسیاری از ضعف ها از بین رفته و شما در مسیر پیشرفتی فوق العاده قرار خواهید گرفت. جالب است بدانید که برای انجام تمامی اقدامات معرفی شده شما تنها به ۲۴ ساعت زمان نیاز خواهید داشت. به همین خاطر نباید تصور کنید که این امر، اقدامی بسیار زمان بر و سخت خواهد بود. در همین راستا به بررسی هفت مورد منتخب خواهیم پرداخت.

  سرعت خود را افزایش دهید

  سرعت سایت نه تنها برای مخاطبان، بلکه در زمینه رتبه بندی گوگل نیز بسیار مهم است. درواقع اگر سرعت سایت شما پایین باشد، بدون شک شانسی برای جذب مخاطب نخواهید داشت. علت این امر به این خاطر است که همواره رقبایی برای شما وجود داشته و عملکرد ضعیف شما می تواند آنها را به سمت سایرین سوق دهد. همچنین فراموش نکنید که تاثیر اولیه، مهم ترین ابزار شما برای تبدیل یک بازدیدکننده، به یک مخاطب همیشگی خواهد بود. برای افزایش سرعت سایت خود نیز چندین راهکار وجود دارد. در ابتدا توجه داشته باشید که آمارهای جهانی حاکی از آن است که کاربران تمایل دارند تا سایت موردنظر تنها پس از دو ثانیه زمان به نمایش درآورده شود. به همین خاطر ضروری است تا این زمان را به عنوان معیار خود قرار دهید. برای مثال فعال کردن ذخیره ساز مرورگر باعث خواهد شد تا افراد پس از یک بار بارگذاری صفحه، دیگر نیازی به طی شدن مراحل و ارسال مجدد درخواست به سرور HTTP وجود نداشته باشد. با این حال در صورتی که شما این ویژگی را فعال نکرده باشید، هر بار این پروسه اتفاق خواهد افتاد که عملا یک اتفاق ناخوشایند خواهد بود. این امر، یکی از اقدامات حرفه ای در زمینه افزایش سرعت سایت محسوب می شود که ضروری است تا نسبت به نحوه انجام این کار اطلاعات کافی را داشته باشید. درواقع بسیاری از روش ها در این رابطه، نیاز به حضور فردی توانا را خواهد داشت. به همین خاطر توصیه می شود تا لیست اقدامات را یادداشت کرده و از فردی متخصص بخواهید تا همه آنها را انجام دهد با این حال برخی از اقدامات ساده نیز در این رابطه وجود دارد. برای مثال کاهش حجم تصاویر، از جمله این موارد محسوب می شود که تاثیر بسزایی را در افزایش سرعت سایت شما به همراه خواهد داشت. در نهایت برای سنجش سرعت سایت خود و کسب اطلاعات بسیار مفید برای بهبود اقدامات، بهترین گزینه سایت gtmetrix است.

  پیوند لازم میان محتواهای خود را ایجاد کنید

  این اتفاق بسیار رایج است که افراد پس از مطالعه مطلب موردنظر شما سریعا اقدام به خارج شدن از سایت کنند. اگرچه بسیاری از افراد این امر را اقدامی عادی و ناشی از موفقیت سایت خود تلقی می کنند، با این حال توجه داشته باشید که شما باید در تلاش برای ماندگار کردن مخاطبان خود باشید. برای این امر شما باید شرایطی را ایجاد کنید که افراد سایر مطالب شما را نیز مشاهده کنند. برای این امر، قرار دادن لینک مقالات مشابه، یکی از راهکارهای ساده و کاملا موثر محسوب می شود. در این رابطه حتی می توانید از پیشنهادات ویژه، مشاوره آنلاین، نمایش مطالبی دیگر از طریق پاپ اپ و… استفاده کنید. در آخر فراموش نکنید که وجود یک استراتژی درست و همسو بودن اقدامات، باعث خواهد شد تا در این زمینه عملکرد به مراتب بهتری را داشته باشید.

  به دنبال مختصرکردن مطالب باشید

  این امر که یک صفحه کامل برای مطلبی اختصاص داده شود که عملا تنها به چند خط نیاز خواهد داشت. بدون شک از دیگر مواردی است که باید مورد توجه جدی خود قرار دهید. درواقع بزرگ تر شدن مطالب به هر روشی، ابدا هوشمندانه نبوده و توجه داشته باشید که افراد تمایل دارند که مطالب تا حد امکان، کوتاه شده باشد. به همین خاطر توصیه می شود که اگر یک موضع، به فضای بسیار کمی نیاز دارد، از موضوعات دیگر برای تکمیل آن استفاده کنید. در نهایت توجه داشته باشید که شما باید همواره بررسی های مجدد را انجام داده و اقدام به حذف صفحاتی کنید که ضرورت کافی را ندارند.

  خطاهای فنی را کاهش دهید

  یکی از مواردی که باعث خواهد شد تا مخاطب با نارضایتی اقدام به ترک سایت شما کند، خطاهایی نظیر ۴۰۴ است. در این رابطه توجه داشته باشید که شما باید سایت خود را از طریق مرورگرهای مختلف، مورد بررسی قرار دهید تا به این اطمینان دست پیدا کنید که خطایی وجود ندارد.

  محتوای خود را ارزشمند و سئوشده کنید

  این امر که به جای تلاش برای تولید حداکثری دنبال تمرکز بر روی موضوعات ارزشمند باشید، بدون شک باعث خواهد شد تا تمامی مطالب شما جذابیت فوق العاده ای را برای مخاطب داشته باشید. در این رابطه ضروری است تا نیازهای اصلی جامعه هدف و مخاطبان خود را تشخیص داده و براساس اولویت ها اقدام کنید. همچنین تمامی محتواهای شما باید کاملا نو شده باشند. این امر باعث خواهد شد تا در مرورگرها، شانس دیده شدن و قرار گرفتن در رتبه های بالاتر را داشته باشند که نیازمند رعایت برخی از نکات خواهد بود. برای مثال توجه و اضافه کردن کلمات کلیدی، از جمله رایج ترین آنها محسوب می شود.

  UX را جدی بگیرید

  تاکنون به دلیل محبوب شدن اپل و یا سس های هاینز فکر کرده اید، اگرچه ممکن است کیفیت آنها را مدنظر قرار دهید، با این حال نوع طراحی آنها را باید دلیل اصلی دانست. برای مثال سس های هاینز به علت طراحی خاص خود، سهولت استفاده بسیار بالایی را داشته و این امر باعث می شود تا افراد ابدا نیازی به تکان دادن محصول برای استفاده نداشته باشند. این امر در رابطه با سایت ها نیز کاملا صادق است. با نگاهی به بسیاری از سایت ها پی به انجام اقدامات متعدد برای جذاب تر شدن خواهید برد. این امر در حالی است که به خاطر یک پایه ضعیف، تکامی این اقدامات بی نتیجه خواهد شد. به همین خاطر شما باید راحتی کار مخاطبان خود را هدف اصلی قرار داده و در این رابطه حتی از ایجاد طرح های کاملا متفاوت، واهمه ای را نداشته باشید. به همین خاطر در رابطه با تمامی اقدامات خود، لازم است نتایج را زاویه دید مخاطبان سنجیده و صرفا تصور خود را ملاک قرار ندهید.

  از معجزه تلفن های همراه غافل نشوید

  این امر یک واقعیت است که تلفن های همراه به پرکاربردترین وسیله زندگی افراد تبدیل شده است. تحت این شرایط جست وجوهای اینترنتی نیز اکثرا با این وسیله انجام می شود. به همین خاطر ضروری است تا صفحه شما در تلفن های همراه نیز محیط کاربری فوق العاده ای را داشته باشد. در غیر این صورت یک شانس بزرگ برای موفقیت را به سادگی از دست خواهید داد. اگرچه این امر ساده به نظر می رسد، با این حال جالب است بدانید که در سال گذشته بیش از یک چهارم سایت ها، از این ویژگی برخوردار نبوده اند. این امر در نهایت باعث یک تجربه بد و کاهش شدید نرخ بازگشت خواهد شد.

  در نهایت توجه داشته باشید که شما نباید هیچ گاه خود را تنها تصور کنید. به همین خاطر ضروری است تا با سایر سایت ها، افراد و حتی اینفلوئنسرها نیز همکاری کنید. این امر درست به مانند تبلیغی برای سایت شما خواهد بود و می تواند زمینه آشنایی افراد بیشتری با شما را فراهم سازد.

  بیشتر بدانید:

  پل و رازهای برند شدن
  بازسازی برند چگونه امکان پذیر است

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هفت − سه =