چگونه دورکاری موثر باشیم

  0
  42
  دورکاری

  دورکاری با تمامی مزیت های خود، یکسری مشکلات را نیز به همراه دارد. در این رابطه با توجه به از بین رفتن مرز میان خانه به عنوان محل استراحت و دفتر کاری به عنوان محل انجام وظایف، با چالش هایی مواجه هستیم. بدون شک عدم توجه به آن، حتی می ‎تواند بحران ‎آفرین باشد. این امر در حالی است که راهکارهای بسیار ساده ‎ای وجود دارد که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد.دورکاری

   

  1-مکانی مخصوص برای اقدامات کاری داشته باشید

  این مسئله باعث خواهد شد تا همواره نیاز به جمع کردن وسایل نداشته و محیط شرکت برای شما تداعی شود. بدون شک فعالیت در یک مکان مشخص، امکان هماهنگ شدن افراد خانواده با شما را به همراه خواهد داشت. درواقع شما باید به یک مکان به عنوان بستر فعالیت، عادت نمایید. تحت این شرایط تغییر مداوم، تنها آرامش ذهنی را از بین می ‎برد.

  2-از تکنولوژی استفاده کنید

  برای این امر که با سختی ‎های کمتری مواجه شوید، لازم است تا از تمامی تکنولوژی‎ های مرتبط استفاده نمایید. این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که شما در محل کار حضور نداشته و از امکانات و ابزارهای آن، برخوردار نیستید. خوشبختانه امروزه در هر زمینه ‎ای حتی مدیریت زمان، تکنولوژی ‎های مناسبی وجود دارد که تنها باید بهترین‎ ها را برای خود انتخاب کرد.

  3-اهداف روزانه داشته باشید

  در رابطه با دورکارها، اکثر مدیران تنها وظایف ماهانه را مشخص می ‎کنند. با این حال شما باید آن را کاملا خرد و در سطح اقدامات روزانه قرار دهید. این برنامه ‎ریزی کمک خواهد کرد که هیچ روزی با فشار بیش از حد، مواجه نشده و وظایف را با یک روند منطقی، به اتمام برسانید.

  4-استراحت‎ های مداوم داشته باشید

  بزرگترین اشتباه دورکاری ها این است که می‎ خواهند تمامی اقدامات را به یک باره تمام نمایند. این امر در حالی است که شما برای حفظ راندمان و خلاقیت خود، لازم است تا استراحت داشته باشید. با این حال مقدار آن در افراد مختلف، متفاوت است. برای مثال ممکن است فردی بتواند نیم ساعت فعالیت مداوم داشته باشد، با این حال این مسئله برای فردی دیگر، تنها 10 دقیقه باشد.

  این مسئله کمک خواهد کرد تا هیچ‎ گاه وظایف روزانه شما را خسته نکند. درواقع اگر بخواهید که یک اقدام دو ساعته را بدون توقف به اتمام برسانید، پس از آن با خستگی شدید مواجه شده و این امر امکان انجام درست وظایف دیگر نظیر نقشی که در خانواده دارید را با مشکل مواجه می ‎سازد.

  5-از دیگران یاد بگیرید

  مطالعه مقالات و استفاده از تجربیات افرادی که چندین سال است که به صورت دورکاری فعالیت می ‎کنند، کمک خواهد کرد تا با چالش‎ های به مراتب کمتری مواجه شوید. در این راستا فراموش نکنید که همواره فضایی که برای کار اختصاص داده‎ اید را مرتب نگه دارید. این مسئله نه تنها روند کار را سرعت می ‎بخشد، بلکه از نظر روانی نیز بار مثبت زیادی را دارد.

  6-صبور باشید

  بدون شک هیچ فردی نمی ‎تواند انتظار داشته باشد که در همان ابتدای دورکاری، کاملا حرفه ‎ای و بدون مشکل یک حوزه جدید را شروع نماید. درواقع در شرایط حال حاضر که ویروس کرونا بسیاری از افراد در سراسر جهان را مجبور به دورکاری کرده است، این امر طبیعی خواهد بود که با مشکلاتی مواجه باشید. حتی کاهش شدید راندمان کاری در دورکاری نیز بدون ایراد است. با این حال شما باید بر روی بهبود مداوم، تمرکز نمایید. بدون شک این گام‎ های هرچند کوچک، پس از گذشت یک ماه، نتایج مثبت خود را نشان خواهد داد. تحت این شرایط حتی پس از طی کردن این دوران سخت، ممکن است همچنان تمایل به ادامه دورکاری، داشته باشید.


  بیشتر بخوانید:

  ایده‎ هایی برای ورود به عرصه کارآفرینی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 × دو =