قطب بسته بندی مرکبات کشور

  0
  52
  بسته بندی مرکبات

  بسته بندی مرکبات در جهرم سالانه هزارات تن مرکبات را بسته بندی می کند و توانسته هزاران نفر را از معضل بزرگ بیکاری نجات دهد.مرکبات تولیدی جهرم در ۱۰۵ واحد صنایع تبدیلی بسته بندی و درجه بندی می‌شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی، گزارش  مدیر جهاد کشاورزی جهرم گفت:سالانه ۵۰۰ هزار تن مرکبات تولیدی شهرستان جهرم در ۱۵۰ واحد صنایع تبدیلی بسته بندی و درجه بندی می‌شود.
  جوکار افزود: سالانه بیش از ۵۰۰ هزار تن مرکبات شهرستان جهرم در واحد‌های صنایع تبدیلی بسته بندی و به دیگر استان‌ها و حتی خارج از کشور صادر می‌شود.
  وی افزود: واحد‌های بسته بندی این شهرستان را به قطب بسته بندی و سورتینگ مرکبات کشور تبدیل کرده است .
  جوکارتصریح کرد: این ۱۵۰ واحد صنایع تبدیلی مرکبات شهرستان زمینه اشتغال ۷ هزار نفر را به طور مستقیم و غیرمستقیم فراهم کرده اند.
  بسته بندی قطب بسیار مهمی در اقتصاد کشور بازی می کند.

  بسته بندی مرکبات و گشترش صادرات

  این صنعت بسیار مهم در رشته های گوناگونی کاربرد دارد از صنعت گرفته تا بخش کشاورزی و شیلات چرا که هر کالایی که تولید می شود نیازمند بسته بندی است. بسته بندی مناسبی که علاوه بر حفظ کالا از آیتم هایی همچون زیبایی و استاتدارد بودن برخوردار باشد. بسته بندی به خصوص در رشته مواد غذایی و دارویی به شدت مهم است چرا که ضامن سلامتی مردم است و از طرفی یک بسته بندی مناسب به جهانی شدن یک کالا کمک می کند.

  یعنی باعث می شود تا آن کالا در عرصه های جهانی شناخته شود و هویتی ویژه بیابد. همچنین صنعت بسته بندی در هر کجا که وجود داشته باشد می تواند به اشتغال هزاران نفرکمک کرده و مشکلات اقتصادی را رفع کند. 

  یکی از مکان هایی که به تازگی موفق شده تا در رشته بسته بندی به موفقیت دست پیدا کند جهرم است. در این مکان ۱۵۰ مرکز بسته بندی مرکبات راه اندازی شده و مشغول به کار است. چرخ صنعت در این مکان رو به توسعه است. مرکبات کشور به سمت صادرات هر چه بیشتر می رود و صتعت بسته بندی به زودی مرزهای ایران را در می نوردد تا شانس خود را در فراسوی مرزها گسترش دهد. بسته بندی مرکبات می تواند باعث رشد و ارتقا صادرات هر چه بیشتر این کالا شود.

  بیشتر بخوانید:

  دو واحد بسته بندی غیر مجاز در مراغه پلمپ شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک × 5 =