صنعت بسته بندی اصولی در قائم شهر و دوبرابر شدن صادرات

  0
  19
  صنعت بسته بندی

  عزیز اله شهیدی فر در رابطه با محصولات باغات کشاورزی استان قائم شهر گفت: محصولات باغی این استان بی نظیر است و با استفاده از پتانسیل های موجود می توان صادرات را به میزان چندین برابر افزایش داد.

   شهیدی فر همچنین افزود سیستم بسته بندی مرکبات مورد اصلاح قرار گرفته است و همین امر صادرات مرکبات را دو برابر کرده، رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران درباره جایگاه کشاورزی این استان گفت: سیستم برداشت، سورت و بسته بندی مرکبات در استان اصلاح شده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از  مهر، عزیزاله شهیدی فر ظهر دوشنبه در جلسه هماهنگی چهارمین جشنواره ملی تخصصی مرکبات با اشاره به برداشت مرکبات از ۱۵ آذرماه، بیان کرد: مازندران در حال حاضر در نقطه اوج برداشت قرار دارد وتاکنون ۶۰ هزار تن صادرات مرکبات داشته‌ایم که این رقم تا پایان سال دو برابر خواهد شد و این در حالیست که در کل سال گذشته مازندران ۵۸ تا ۶۰ هزار تن مرکبات، صادر کرده‌است‌.

   این مقام مسئول اذعان داشت که محصولات باغات این استان صادرات بیشتری نسبت به گذشته داشته و همین امر بیانگر پیشرفت در زمینه صنعت بسته است وی افزود ما توانستیم تا از حیث بسته بندی محصولات کار خود را ارتقا دهیم و شاهد نتیجه این کار نیز بودیم چرا که صادرات ما در زمینه مرکبات بهبود پیدا کرده است.

  شهیدی‌فر در خصوص شایعاتی که به شکستن قیمت تامسون دامن می‌زد، توضیح داد: فضاهایی در کشور و استان حاکم شد که برخی افراد خواستند نرخ مرکبات و تامسون را بشکنند وبه شایعاتی دامن زدند که می‌توانست خسارت سنگینی به باغداران وارد کند که با تدابیر استاندار و سازمان جهاد کشاورزی با مقابله با اینگونه شایعات، توانستیم قیمت مرکبات را ارتقا دهیم.

  وی به باغداران نوید داد با خیال راحت و بدون دغدغه برداشت محصولات خود را تا نیمه دیماه ادامه دهند زیرا زمستان یخبندانی هم نخواهیم داشت و در روزهای آینده هم مرکبات افزایش قیمت پیدا خواهد کرد. وی تصریح کرد: امسال ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن تولید مرکبات در کشور خواهیم داشت.

  بسته بندی مرکبات در قائم شهر اصلاح شد

  محصول مرکبات جزو مهمترین محصولاتی است که امکان صادرات بالایی در ایران دارد. این امکان و قابلیت با صنعت بسته بندی گره خورده است.

  در واقع محصولات کشاورزی و باغات تا حد بسیار زیادی به صنعت بسته بندی مربوط می شوند، به خصوص  بسته بندی مرکبات  چرا که نمی توان به صورت فله ای و بدون یک بسته بندی مناسب این محصولات را به بازارهای جهانی عرضه کرد، بنابر این بسته بندی محصولات کشاورزی نیاز به توجه مسئولان دارد تا به این ترتیب جلوی دلالانی که از دسترنج کشاورزان سودی دو چندان عایدشان می شود گرفته شود.

  با توجه به این که این محصولات در بازارهای جهانی نیز خریدار دارد لزوم رسیدگی به آن اهمیت فراوانی نیز دارد.  با توجه به صحبت های شهیدی فر خوشبختانه در استان قائم  شهر تدابیر لازم اندیشیده شده و همین امر به بیشتر شدن قیمت صادرات مرکبات این استان کمک کرده است. این مقام مسئول همچنین از افزایش صادرات مرکبات تا پایان سال خبر داد.

  علاوه بر این می توان با ایجاد مراکز بسته بندی برای جمع کثیری از جوانان نیز اشتغال ایجاد کرد و به غیر از آن باید سطح کیفیت بسته بندی ها را ارتقا داد تا به آنجا که آیتم های مد نظر بازار های جهانی را پیدا کنند و به  عنوان یک برند معروف شناخته شوند. این  ایجاد برند خود باعث شکل گیری یک هویت جدا گانه برای کالای ایرانی می شود که مقبول و مورد پسند است.

  پس در این دو ماه باقی مانده با تمام قوا باید در بخش های مختلف این بخش به بسیج کردن نیرو و ایجاد یک مدیریت کار آمد پرداخت تا از فرصت پیش آمده نهایت استفاده به عمل آید، این مهم با تدابیر مسئولین مربوط انجام خواهد شد.

  بیشتر بخوانید: بسته بندی مرکبات و لزوم ایجاد برند

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج × 1 =