بسته بندی زیبا و اصولی راهی به سوی کسب ثروت

  0
  17
  آستارا

  بسته بندی زیبا و با استاندارد های جهانی راه دستیابی به بازار های جهانی است. عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته اتاق بازرگانی فارس  اظهار داشت: بازارهای صادرات ما در بخش های مختلفی دچار مشکلات عدیده است، یکی  از این مشکلات نداشتن دانش لازم در زمینه بسته بندی  کالا های تجاری است. خام فروشی محصولات باعث شده تا ما بازار های جهانی مان را از دست بدهیم.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، سهراب شرفی در نشست هم اندیشی بسته بندی محصولات صنایع دستی در این اتاق که با حضور کارشناسان و فعالان حوزه صنایع دستی و بسته بندی برگزار شد، بیان کرد: سالهاست که کشور ما در صنعت بسته بندی کالا و محصولات به ویژه در بخش صادرات با مشکل اساسی روبروست. وی هم چنین به این نکته اشاره کرد که ما به ضعف خود در این زمینه واقف هستیم اما کاری انجام نمی دهیم و همچنان شاهد از دست رفتن موقعیت های مهم تجاری هستیم.

   وی همچنین درادامه گفت : ما حصولات ارزشمندی داریم که از کیفیت کالایی بالایی برخوردار هستند اما با این حال چون قادر به ارائه آن ها در یک بسته بندی شکیل مقبول و با استاندارد های جهانی نیستیم در نتیجه نمی توانیم کالای خود را به شکلی مطلوب عرضه کنیم، به این ترتیب کیفیت کالای ما مشخص نمی شود و به درجا زدن ادامه می دهیم.وی افزود: کالاهای ما در بخش های مختلف کشاورزی مانند خرما و زعفران، اسباب بازی، صنایع دستی و غیره از کیفیت بالایی برخوردار هستند اما ضعف ما در بسته بندی راه پیشرفت را بر ما بسته است.

  شرفی با بیان اینکه به دلیل عدم توجه به بسته بندی بازار خارجی بسیاری از کالاها از دست تجار و بازرگانان ما خارج شده است اظهارداشت: به دلیل عدم برخورداری از بسته بندی در بخش صادرات کالا و محصولات با حدود ۳۰ درصد ضایعات روبرو هستیم که این میزان قابل تعمق است.

  صنعت بسته بندی و اشتغال زایی

  عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس بیان کرد صنعت بسته بندی می تواند به یک کالا هویت ببخشد و با عنوان یک برند خاص در میان رقبا شناخته شود. توجه به صنعت بسته بندی می تواند زمینه اشتغال زایی و تولید ثروت را فراهم کند، او در ادامه به این نکته اشاره کرد که توجه به این صنعت می تواند در فقر زدایی و همچنین جلوگیری از ضایعات صادراتی تاثیر گذار باشد.

  شرفی با بیان اینکه می توانیم با بهره گیری از خلاقیت و اراده عقب افتادگی ها در این صنعت را جبران کرد عنوان داشت: در بخش بسته بندی باید به گونه ای عمل کنیم که مشتری به سمت کالا سوق پیدا کند که توجه به این بخش در استان نیازمند همکاری و تشویق برای سرمایه گذاری است.

  وی با اشاره به برگزاری برنامه های ویژه در حوزه بسته بندی با حضور فعالان هر بخش در اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد:  توجه به این صنعت بسیار مهم  است که امیدواریم با برگزاری چنین جلساتی بتوانیم در صنعت بسته بندی استان شاهد تحرکات مثبتی باشیم.

  لزوم توجه به این بخش از صنعت مدت ها است که از سوی فعالان بخش بازرگانی و صادرات مطرح می شود. این نکته که برای دستیابی به جایگاه مطلوب در بخش جهانی و صادرات نیاز داریم تا کالا هایمان را در یک بسته بندی مطلوب عرضه کنیم مدام گوشزد می شود اما همچنان شاهد قصور در این زمینه هستیم. این سئوال باید از مسئولان این بخش پرسیده شود که چه امکانات، فنا وری و تسهیلاتی باید داشته باشیم تا بتوانیم این بخش مهم صنعتی را تصحیح کرده و به آن رونق ببخشیم.

  باید که متوجه باشیم جوانان مملکت ما به شغل احتیاج دارند، فرزندان کوچک این سرزمین نیز نیازمند تامین آتیه خود هستند، مردان و زنان کار آفرین و فعال ما در حوزه های مختلف باید تمام این مطالب را در نظر گرفته و دست به اقدامات موثر بزنند. وقت آن رسیده تا چرخ اقتصاد چرخانده شود و با هیولای فقر مبارزه شود. 

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هشت + نوزده =