اشتغال زایی با تبدیل کاغذهای بازیافتی به کارتن

  0
  32
  کاغذهای بازیافتی

  مدیر یک واحد تولیدی گفت: کاغذهای بازیافتی سطح شهر پس از جمع‌ آوری و پرس به این واحد تولیدی ارسال می ‌شود که پس از تبدیل آن‌ ها به خمیر، طی فرآیندی به کارتن تبدیل می ‌شوند و در این واحد تولیدی ۴۷ نفر به صورت مستقیم اشتغال دارند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ شهروز مشهدی، یکی از مدیران شرکت کاغذکار کاسپین در گفت ‌و گو با ایسنا، اظهار کرد: شعار امسال اقتصادی و با عنوان«جهش تولید» است؛ اگر زیرساخت‌ ها فراهم باشد می‌ توانیم شاهد جهش تولید در کشور باشیم.

  وی با تأکید بر اینکه مسئولان در سال جهش تولید روند امور را تسهیل کنند، ادامه داد: در حال حاضر مواد اولیه و برخی قطعات با قیمت بالا وارد می ‌شود ولی مشکل دیگر آن است که قطعات وارد شده با تأخیر چند ماهه به دست واحدهای تولیدی می ‌رسد؛ برای مثال برای دستگاه‌ های شرکت، قطعه ‌ای را پیش از سال ۹۹ سفارش دادیم و قبل از عید توسط کشتی بارگیری شده است؛ اکنون به ما گفته می ‌شود که قطعه ۴۰ روز بعد به دست ماه می ‌رسد. حرف‌ های بسیاری زده می ‌شود ولی در عمل اتفاقی رخ نمی ‌دهد.

  این مدیر بیان کرد: قطعات دستگاه ‌ها بسیار گران است و برخی از اجناس ایرانی کیفیت لازم را ندارند حتی باید بگوییم از خارج از کشور بلبرینگ سفارش می ‌دهیم ولی هنگام تحویل بلبرینگ‌ های مستعمل به دست ما می ‌رسد؛ نمی ‌دانیم از لحظه ورود کالا به کشور و تا رسیدن آن به دست ما چه اتفاقی برای قطعه می ‌افتد و کدام نهاد پاسخگو است.

  وی اضافه کرد: در حال حاضر گریس نیز گران است و بسیاری از گریس ‌ها کیفیت لازمه را ندارند؛ از شرکت های دانش بنیان که در این عرصه محصولات با کیفیت داشته باشند استقبال خواهیم کرد.

  بیشتر بخوانید: عدم نقدینگی صنعت کارتن‌ سازی و افزایش ۵۰ درصدی مواد اولیه

  مشهدی درباره کاغذهای بازیافتی جمع آوری شده یادآور شد: شرکت کاغذکار کاسپین در سال ۹۱ راه‌اندازی و در سال ۹۲ فعالیت خود را آغاز و وارد عرصه تولید شد؛ کاغذهای بازیافتی سطح شهر پس از جمع ‌آوری و پرس به این شرکت ارسال می ‌شود که پس از تبدیل آن ‌ها به خمیر، طی فرآیندی به کارتن تبدیل می‌ شوند.

  وی اعلام کرد: در این واحد تولیدی تبدیل کاغذهای بازیافتی به کارتن،  ۴۷ نفر به صورت مستقیم اشتغال دارند و علاوه بر آن برای ۳۰۰ نفر نیز به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی شده است.

  این مدیر ابراز کرد: در شرایط کرونا مدیران این واحد تولیدی برای حفظ سلامت کارگران تصمیم گرفتند ۱۷ روز نخست فروردین را تعطیل کنند ولی با توجه به شیوع کرونا و تهیه اقلام بهداشتی از سوی واحدهای تولیدی ما نیز برای تکمیل زنجیره آنان اقدام به تولید کارتن کردیم و هنوز هم تولید ما برای واحدهای تولیدکننده اقلام بهداشتی ادامه دارد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهارده + شش =