مزایای استفاده از بسته بندی مقوایی

  0
  70
  بسته بندی مقوایی

  از متریال هایی که برای بسته بندی محصولات به کار می رود می توانیم به پلاستیک ، بسته بندی مقوایی، شیشه ، فلز اشاره کنیم که از میان آن ها مقوا به دلیل هزینه کم تر ، شکل پذیری و قابلیت چاپ آسان و عدم آسیب به محیط زیست گزینه بسیار مناسبی برای بسته بندی محصولات به شمار می رود.

  صنعت بسته بندی بعنوان یکی از ارکان تولید نقش مهمی در سهولت حمل و نقل محصولات و بازاریابی و فروش دارد. بسته بندی از محصول هنگام انبارداری ، حمل به فروشگاه ، نگهداری در قفسه ها و حمل توسط مشتری تا منزل مراقبت می کند ، همچنین چاپ اطلاعات روی بسته بندی اطلاعات لازم هنگام خرید را در اختیار افراد قرار می دهد. از طرفی چاپ لوگو و برند روی بسته بندی منجر به بازاریابی و فروش بیشتر محصول می شود.

  وقتی در میان قفسه های فروشگاه مشغول انتخاب محصولات هستیم ، اولین چیزی که توجه مان را جلب می کند ، بسته بندی محصول است ، بنابراین می توان گفت در میان قفسه ها و رقابت بین برندها محصولی انتخاب می شود که چاپ و بسته بندی جذاب تری داشته باشد.

  از متریال هایی که برای بسته بندی محصولات به کار می رود می توانیم به پلاستیک ، بسته بندی مقوایی  ، شیشه ، فلز اشاره کنیم که از میان آن ها مقوا به دلیل هزینه کم تر ، شکل پذیری و قابلیت چاپ آسان و عدم آسیب به محیط زیست گزینه بسیار مناسبی برای بسته بندی محصولات به شمار می رود.

  اما آیا درمورد محصولات بهداشتی می توانیم از بسته بندی مقوایی استفاده کنیم؟ پاسخ مثبت است، مقوای ایندربرد که به پشت سفید نیز شناخته می شود به طور اختصاصی برای محصولات بهداشتی و دارویی کاربرد دارد. این بسته بندی مقوایی به خوبی از محصولات محافظت می کند و هیچ گونه آلایندگی و تاثیری روی محصول نخواهد داشت. از اقلام بهداشتی که در سال اخیر به یکباره پرمصرف شد می توانیم به ماسک و دستکش یکبار مصرف اشاره کنیم.

  با گسترش ویروس کرونا و اولین موج این اپیدمی ، ماسک به یکباره در بازار ناموجود شد اما در مدت زمان اندکی صنعت تولید توانست این کمبود را جبران کند. ماسک در بسته های مقوایی 50 و 100 تایی در بازار عرضه می شود که مقوای ایندربرد برای چاپ و بسته بندی آن به کار می رود. همچنین درمورد دستکش یکبار مصرف ، مقوای پشت طوسی برای بسته بندی این محصول مورد استفاده قرار می گیرد.

  با توجه به مصرف بالای این محصولات در دوران کرونا ، شرکت های تولیدی با حداکثر توان مشغول تامین نیاز بازار هستند ، از طرفی در آخرین مرحله تولید یعنی بسته بندی نیاز به همکاری با شرکت بسته بندی تولید کننده جعبه مقوایی است تا در کمترین زمان ممکن جعبه ها را در اختیار تولید کننده قرار دهد ، بدین ترتیب ماسک و دستکش یکبار مصرف و اقلام بهداشتی در دسترس مردم خواهد بود.

  روی بسته بندی مقوایی اطلاعاتی از قبیل نام تولید کننده ، قیمت ، تعداد محصول درون بسته بندی ، علامت های استاندارد و مجوزها ، راه های ارتباط با تولید کننده ، نحوه مصرف و . . . درج می شود تا مشتری با اطلاعات کامل اقدام به خرید محصول نماید.بسته بندی مقوایی

  چرا جعبه مقوایی؟

  مقوا یکی از متریال های ایده آل برای بسته بندی به شمار می رود چراکه فرآیند چاپ و شکل پذیری آن با سهولت انجام می شود و در کمترین زمان ممکن و با هزینه مناسب می توان آن را برای بسته بندی محصولات به کار برد ، از طرفی مقوا درمحیط زیست تجدید پذیر است و آثار مخرب برای محیط زیست به بار نمی آورد. مزیت دیگر مقوا سهولت حمل و نقل است ، بسته بندی مقوایی مقاومت مناسبی در برابر فشارهای محیط دارد و نسبت به دیگر متریال های بسته بندی میزان نفوذ باکتری و رطوبت به آن کمتر است بنابراین نقش مهمی در سلامت محصول دارد. در حال حاضر بسته بندی مقوایی برای جعبه ماسک  پزشکی و جراحی ، فیلتردار (N95) و پارچه ای کاربرد دارد.

  اما آیا درمورد محصولات بهداشتی می توانیم از بسته بندی مقوایی استفاده کنیم؟ پاسخ مثبت است، مقوای ایندربرد که به پشت سفید نیز شناخته می شود به طور اختصاصی برای محصولات بهداشتی و دارویی کاربرد دارد. این مقوا به خوبی از محصولات محافظت می کند و هیچ گونه آلایندگی و تاثیری روی محصول نخواهد داشت. از اقلام بهداشتی که در سال اخیر به یکباره پرمصرف شد می توانیم به ماسک و دستکش یکبار مصرف اشاره کنیم.

  بیشتر بخوانید:

  افزایش صادرات غیر نفتی با بسته بندی اصولی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × چهار =