بسته بندی خرما در جنوب و اشتغال زایی

  0
  26
  بسته بندی

  فرآوری و بسته‌بندی سالانه ٨ هزار تن خرما در کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر

  مدیر کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر گفت: واحد فرآوری  بسته بندی خرما وابسته به صنایع گسترش بافت بلوچ ایرانشهر سالانه بیش از هشت هزار تن خرما فرآوری، بسته‌بندی و روانه بازار مصرف می‌کند.

  به گزارش چاپ و نشر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، محمد صادقی مدیر کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر اظهار داشت: شرکت گسترش صنایع بلوچ در کنار واحد نساجی اقدام به راه‌اندازی یک واحد فرآوری این محصول  کرده بطوریکه این واحد نقش مهمی در رونق تولید و ایجاد اشتغال برای جوانان دارد.

  او افزود: در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری با هدف رونق تولید در قالب اقتصاد مقاومتی و با توجه به تولید مقدار زیادی  این محصول در منطقه صنایع گسترش بافت بلوچ ایرانشهر اقدام به راه اندازی واحد فرآوری و بسته بندی  در کنار نساجی منطقه کرد. صنعت بسته بندی با صنایع غذایی پیوند نزدیک دارد و یک از اصول بهداشتی وزیبایی محصول بسته بندی مناسب این محصول است. که در همین راستا این منطقه درصدد است تا این فناوری را گسترش دهند.

  مدیر کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر گفت: در این واحد که کار فرآوری و بسته بندی خرما انجام می‌شود زمینه اشتغال بیش از ٣۵ نفر فراهم شده است. بسته بندی و تولید این محصول در این استان با توجه با ظرفیت های بومی این استان انجام شده و توسعه یافته است. و برای ساکنان این منطقه اشتغال در سطح گسترده را به همراه داشته است.

  او افزود: این واحد تولیدی ظرفیت فرآوری و بسته بندی بیش از هشت هزار تن خرما را دارد.

  مدیر کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر گفت: در کنار واحد فرآوری و بسته بندی خرما سردخانه‌ای با ظرفیت بیش از ٨ هزار تن نیز احداث شده است.

  صادقی بیان کرد: ایرانشهر با تولید سالانه حدود ۵۰ هزار تن خرما نیازمند واحد‌های فرآوری و بسته بندی این محصول است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  15 + چهارده =