تولید فیلم انعطاف پذیر با استفاده از پوسته خرچنگ

  0
  42
  فیلم انعطاف پذیر

  یک شرکت اسکاتلندی موفق به تولید فیلم انعطاف پذیر از پوسته خرچنگ شد که دومین منبع بزرگ بیوپلیمر طبیعی در جهان است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از هنر بسته بندی؛ CuanSave، فیلم انعطاف پذیر تولیدشده از پوسته خرچنگ توسط شرکت CuanTec به بازار آمد. نیاز روز افزون مصرف‌کنندگان به محصولات پایدار منجر به افزایش تقاضا برای بایوپلاستیک‌ ها شده است.

  CuanTec شرکتی اسکاتلندی است که با چرخه ‌ای دایره ‌ای، محصولات تولیدشده از ضایعات پلاستیکی را تولید می‌ کند و سعی دارد تا بسته ‌بندی‌ های آنتی‌ میکروبیال قابل کمپوست در منزل را جایگزین بسته‌ بندی ‌های پلاستیکی غذایی کند.

  فیلم انعطاف پذیرفیلم انعطاف پذیر تولیدی دومین منبع بزرگ بیوپلیمر طبیعی 

  فیلم انعطاف پذیر تولید شده در این شرکت بر پایه استفاده از کیتین (chitin)، دومین منبع بزرگ بیوپلیمر طبیعی در جهان که در بسیاری از مناطق یافت می‌ شود، استوار شده است. این ماده پایدار به راحتی در هر چرخه ضایعات غذا پیدا می‌شود.

  CuanTec این عصاره را از کیتین به دست آمده از ضایعات محصولات از فرآیندهای غذا در صنایع سخت‌پوستان (صدف، دم، پنجه، سر- بخش هایی که انسان‌ ها آن‌ ها را نمی‌ خورند) کسب می‌ کند. سپس این کیتوزان را با سایر مواد اولیه طبیعی برای تولید فیلم انعطاف پذیر مانند بسته‌ بندی‌ های پلاستیکی متداول استفاده می‌کند.

  بیشتر بخوانید:

  استفاده از بطری‌های کاغذی تجدید پذیر

  تولید پاکت های غیر قابل نفوذ زیست تخریب پذیر

  برخلاف بسته ‌های پلاستیکی، CuanSave ظرف مدت 90 روز در کپه کمپوست منزل بدون هیچ آسیبی به محیط ‌زیست تجزیه می ‌شود. کیتوزان دارای خاصیت ضد باکتری نیز هست و به همین خاطر این بسته‌بندی طول عمر محصولات را افزایش می‌دهد همزمان ضایعات غذایی را نیز کاهش می‌دهد.

  از مایع پروتئینی بسیار مقوی به دست آمده از چرخه تولید این فیلم هم برای تغذیه ماهی‌ های سالمون استفاده می ‌شود. مدیران شرکت می‌گویند که همه بایوپلاستیک ‌ها به سادگی تجزیه می ‌شوند و برای برخی از آن‌ها فرآیندهای شدید صنعتی لازم است اما این بایوپلاستیک به سادگی و در 90 روز می‌تواند بدون نیاز به صرف انرژی زیاد بشکند و تجزیه شود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 + هفت =