بسته بندی جدید کوکاکولا

  0
  19
  بسته بندی جدید

  به گزارش چاپ و نشر به نقل از دنیای اقتصاد : شرکت کوکاکولا قرار است ازاین‌پس قوطی‌ نوشابه‌های گازدار خود را به‌جای قرار دادن در یک بسته‌بندی پلاستیکی که می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری به محیط‌زیست وارد کند، در بسته بندی جدید و در بسته‌بندی‌های کاغذی در سطح اروپا توزیع کند که می‌توانند بازیافت شوند.

  شرکت «شرکای اروپایی کوکاکولا» بسته بندی جدید را در بسته‌هایی مقوایی  و برای قراردادن چند قوطی کوکاکولا معرفی کرده است که ۱۰۰درصد قابل بازیافت هستند و با این روش می‌توان سالانه از تولید و مصرف ۱۸ تن پلاستیک ممانعت کرد. این بسته‌ بندی جدید که در همکاری با شرکت بسته‌بندی وست‌راک آمریکا ساخته‌ شده‌اند از مواد مقاومی تولید می‌شوند که در آن از هیچ نوع فرآورده‌های چسبی استفاده نمی‌شود. همچنین این بسته‌ها می‌توانند در کاهش هزینه‌های بسته‌بندی نیز موثر باشند. براساس اعلام شرکای اروپایی کوکاکولا، این برنامه می‌تواند از نیاز به ۱۱ هزار تن پلاستیک در غرب اروپا جلوگیری کند.

  این شرکت اعلام کرده است که اقدام کوکاکولا برای جایگزینی بسته‌های پلاستیکی با مقوایی نشان از تعهد شفاف این شرکت در استفاده از بسته‌بندی‌های دوست‌دار محیط‌زیست دارد.

  کوکاکولا از آخرین شرکت‌های مطرح در زمینه  تولید نوشیدنی است که به استفاده از بسته‌بندی‌های قابل بازیافت روی آورده است.

  در ماه ژانویه، بی‌پرز، مدیر بخش توسعه کوکاکولا، توقف تولید نوشابه در بطری‌های پلاستیکی یک‌بار مصرف را رد کرد. او در گفت‌و‌گو با بی‌بی‌سی و در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد گفت: «مشتریان همچنان خواستار خرید این بطری‌ها هستند، چرا که آنها علاوه بر وزن پایین‌تر خود به افراد این امکان را می‌دهند تا در چند نوبت استفاده شوند. ازاین‌رو شرکت ما به دلیل وجود تقاضای بالا برای این نوع بسته‌بندی، فعلا به تولید آن ادامه خواهد داد.»

  بر اساس گزارش بی‌بی‌سی، این نوع بسته بندی جدید سهم ۳ میلیون تنی در بسته‌بندی پلاستیکی سالانه دارند و در سال ۲۰۱۹ نیز کوکاکولا به‌عنوان برندی با بیشترین آلایندگی تولید فرآورده‌ها و پسماندهای پلاستیکی در سراسر جهان شناخته شد.

  اکنون کوکاکولا، بیش از ۳ میلیون دلار در کارخانه بارسلونا سرمایه‌گذاری کرده است تا بتواند این بسته بندی جدیدرا به تولید انبوه برساند و پیش ‌از این نیز اعلام کرده است که تا سال ۲۰۳۰ می‌تواند هر میزان از بطری پلاستیکی که تولید می‌کند را بازیافت کند. با این‌حال، در بیانیه جدید این شرکت برای استفاده از بسته بندی جدید، اشاره‌ای به این موضوع نشده است. هم‌اکنون بحران پسماندهای پلاستیکی، به‌عنوان یکی از جدی‌ترین معضلات زیست‌محیطی جهان شناخته می‌شود.

  بیشتر بخوانید:

  تولید ماهانه دو هزار و ۵۰۰ تن کاغذ بسته بندی از کارتن های بازیافتی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  شش − 5 =