ساماندهی وضعیت قیمت لفاف مورد مصرف صنایع غذایی 

  0
  11
  قیمت لفاف

  معاون امور صنایع وزارت صمت در نشست مشترک با نمایندگانی از انجمن های صنایع غذایی، شیرینی و شکلات، روغن و صنایع چاپ و بسته بندی اعلام کرد: وضعیت افزایش قیمت لفاف تولید شده از pp گرید فیلم مورد مصرف صنایع غذایی با اصلاح سهمیه ها و افزایش عرضه این گرید در بورس ساماندهی خواهد شد.

  مهدی صادقی نیارکی در این نشست با اشاره به نگرانی صنایع غذایی از نوسانات قیمت لفاف تولید شده از pp گرید فیلم در بورس گفت: مشکلات تولیدکنندگان برای استفاده از این ماده اولیه بررسی و مقرر شد دفتر تخصصی با اصلاح سهمیه و اتخاذ تدابیری برای افزایش عرضه این محصول در بورس نسبت به رفع مشکلات پیش روی صنایع غذایی اقدام کند.

  به گفته وی پلی پروپیلن گرید فیلم در اغلب صنایع غذایی برای لفاف بسته بندی به کار می رود و نوسانات شدید قیمتی این محصول بر افزایش هزینه تولید بسیار تاثیر گذار است و با افزایش عرضه این محصول در بورس، بخش عمده ای از مشکلات تولیدکنندگان در صنایع غذایی مرتفع خواهد کرد.

  معاون امور صنایع وزارت صمت در ادامه با اشاره به پیگیری برای تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع راهبردی خاطرنشان کرد: هماهنگی های لازم با بانک مرکزی وگمرک برای تزریق مواد اولیه به صنایع غذایی در حال انجام است و امیدوارم شرایط ویژه ای برای تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع راهبردی در نظر گرفته بشود.

  قیمت لفافوی تامین امنیت غذایی را یکی از مهمترین سیاست های دولت توصیف کرد و گفت: تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع غذایی در کنار تامین کالاهای اساسی ضروری است و در تلاش هستیم برای جلوگیری از ایجاد خللی در تولید واحدهای صنعتی، نیازمندی های صنایع را مرتفع نماییم.

  معاون امور صنایع با تشریح شرایط اقتصادی کشور، حمایت از صنایع راهبردی را مهمترین اولویت وزارت صمت برشمرد و اظهار امیدواری‌کرد؛ با حفظ روند تولید صنعتی‌، در آینده‌ای نزدیک از این شرایط سخت عبور خواهیم کرد.

  گفتنی است‌؛ در این نشست نمایندگان تشکل های مختلف صنایع غذایی با طرح مهمترین دغدغه های پیش روی صنعت خواستار همکاری دولت برای تامین مواد اولیه مورد نیاز وتسریع در ترخیص مواد اولیه از گمرک شدند.

  بیشتر بخوانید: بهره برداری از طرح توسعه واحد بسته بندی محصولات ایرانول

  # پلی پروپیلن گرید
  #لفاف

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × دو =