کارخانه بسته بندی در اولویت کارهای دولت

  0
  21
  آستارا

  میامی – فرماندار میامی بابیان اینکه متأسفانه هم‌اکنون تولیدات کشاورزی شهرستان قابلیت صادرات ندارند، گفت: ایجاد کارخانه بسته بندی و فرآوری ضرورت دارد.

  به گزارش  چاپ و نشر به نقل از مهر، احمد ملایری بعدازظهر یکشنبه در نشست بررسی مشکلات کشاورزان میامی به میزبانی فرمانداری ضمن بیان اینکه ایجاد کارخانه فرآوری و بسته‌بندی در شهرستان دارای ضرورت است، ابراز داشت: تولیدکنندگان و بهره‌برداران بخش کشاورزی برای عرضه محصولات تولیدی خود با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

  وی بابیان اینکه این مشکلات توان کشاورزان و تولیدکنندگان را ازلحاظ مالی و فیزیکی گرفته است، بیان کرد: از این منظر متأسفانه در میامی شاهد کاهش فعالیت‌های اقتصادی تولیدکنندگان هستیم.

  این مسئله که بسته بندی با گسترش صنعت ارتباط مستقیم دارد مسئله ای است که باید به آن توجه ویژه ای شود. بعد از تولید محصول این بسته بندی است که در درجه اهمیت قرار دارد چرا که محصول باید درست و در نهایت سلامت به دست مصرف کننده برسد . یعنی علاوه بر رعایت نکات بهداشتی ، بسته بندی باید هم استاندارد و هم شکیل باشد تا نظر مثبت مصرف کننده را تامین کند. بنابر این در بخش صادرات و حتی در بخش داخلی نیز حائز اهمیت است. لزوم تقویت و توجه به ساخت کارخانه بسته بندی باید در اولویت قرار بگیرد.

  ضرورت مدیریت منابع آبی

  فرماندار میامی گفت: گسترش عرضه محصولات کشاورزی نیازمند زیرساخت است که از این منظر معتقدیم باوجود پتانسیل‌های فراوان، ایجاد کارخانه فرآوری و بسته‌بندی در میامی دارای ضرورت است.

  ملایری با اشاره به اقداماتی که مسئولان در راستای رفع مشکلات کشاورزان انجام داده‌اند، تاکید داشت: حمایت از صنایع تبدیلی یکی از مسائلی است که در دستور کار دولت قرار دارد.

  وی افزود: اگر بخواهیم در زمینه تولیدات کشاورزی و همچنین ایجاد صنایع تبدیلی موفق عمل کنیم می‌بایست جلوگیری از مصرف بی‌رویه آب‌، نصب کنتورهای هوشمند و مسائلی مانند حفظ و نگهداری منابع موجود آبی را مد نظر قرار دهیم.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یازده − دو =