نقش بسته بندی در فروش صنایع دستی قشم

  0
  9
  صنایع دستی قشم

  رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اظهار کرد: افزایش کیفیت بسته بندی محصولات صنایع دستی قشم، به معرفی بهتر سنت ها، توانمندی های منطقه و همچنین ایجاد فرصت شغلی برای بانوان قشمی، کمک شایانی می کند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، حمیدرضا مومنی در جلسه رونمایی از هدایای صنایع دستی این سازمان بیان داشت: با برنامه ریزی، انتقال آموزش های لازم و حفظ استاندارد می توان فضایی مناسبی را جهت ارتقا جایگاه ملی و بین المللی صنایع دستی قشم ایجاد کرد.

  وی همچنین در ادامه گفت: برای تحقق شعار سال، یعنی «جهش تولید»، آن هم در روزهایی اقتصاد کشور همچنان درگیر اثرات منفی شیوع ویروس کرونا است، باید شرایط را برای افزایش نقش آفرینی اقتصادی جامعه محلی به ویژه بانوان جزیره قشم در حوزه هایی مانند صنایع دستی فراهم کرد.

  مدیرعامل منطقه آزاد قشم تاکید کرد: بانوان قشمی در کنار هنر صنایع دستی می توانند در زمینه بسته بندی این محصولات نیز سهم بزرگی از فعالیت اقتصادی را به خود اختصاص داده و به صورت فعال مشارکت داشته باشند.

  مومنی در پایان خاطرنشان کرد: صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی قشم باید خلاقیت در تولید محصولات متنوع، شیوه عرضه، تبلیغات بازاریابی و حفظ استانداردهای لازم در حوزه بسته بندی را متناسب با نیاز روز بازارهای کشور و دنیا ارتقاء دهند.

  براساس این گزارش، بخشی هدایای رونمایی شده در این جلسه شامل سجاده و تسبیح، شال، برقع، کیف های مجلسی و پیاده روی، کیف گلابتون دوزی، زیربشقابی، رومیزی هستند، که تمامی آنها محصول هنر دستان بانوان جزیره قشم می باشد.

   مراحل طراحی، آموزش، نظارت بر ساخت و بسته بندی این محصولات صنایع دستی قشم به همت معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان صورت گرفته است.

  گفتنی است در آیین رونمایی از هدایای صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم، حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل، نریمان توکلی جویباری مشاور و مدیر حوزه مدیرعامل ، مرتضی شیخ زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری، حسین مرادی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل و نسرین ملازم سرپرست اداره صنایع دستی مدیریت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم حضور داشتند.

  بیشتر بخوانید:

  نقش پر رنگ صنعت بسته بندی در آستارا

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نه + 19 =