پیشرفت استفاده چشمگیر از PET بازیافتی در صنعت بسته بندی

  0
  39
  PET بازیافتی

  در زمانی که پلاستیک و بسته بندی های پلاستیکی هر روز بیشتر محبوبیت خود را از دست می دهند کاربردهای PET بازیافتی، از بطری گرفته تا لوله و کارتن، هر روز در حال پیشرفت و شکوفایی هستند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از سایت خبری تحلیل پکیجینگ دایجست، در زمانی که پلاستیک و بسته بندی های پلاستیکی هر روز بیشتر محبوبیت خود را از دست می دهند کاربردهای PET بازیافتی، از بطری گرفته تا لوله و کارتن، هر روز در حال پیشرفت و شکوفایی است.

  با توجه به میزان نوآوری و کشش بازار مربوط به این ماده، به نظر می رسد PET بازیافتی را می توان به عنوان پلاستیک سال ۲۰۲۰ انتخاب کرد.

  امروز در پی سیل نقدهای منفی سالیان گذشته درباره مضرات پلاستیک برای محیط زیست در روزنامه ها، این ماده در سال ۲۰۲۰ از دیدگاه بسیاری یک انتخاب ضدفرهنگ محسوب می شود، از این رو برخی برندها به سمت استفاده از مواد بسته بندی هایی مانند بطری های آلومینیومی یا حتی کاغذی حرکت کرده اند.

  بنابراین با در نظر گرفتن فواید استفاده از PET بازیافتی در عصر رشد آگاهی زیست محیطی، درمی یابیم که چرا محبوبیت آن با وجود گسترش احساسات ضدپلاستیکی در حال رشد است.

  گفتنی است طبق تحقیقات منتشر شده از سوی گروه مشاوره و تحقیقات اکومن (Acumen) ارزش بازار جهانی rPET برای دوره ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۶ با نرخ رشد ترکیبی سالانه ۸ درصد حدود ۱۲.۵ میلیارد دلار برآورد شده است.

  منبع: پایگاه خبری کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران

  بیشتر بخوانید: کمبود مواد اولیه در بسته بندی محصولات لبنی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نوزده + 13 =