بسته بندی زعفران در بردسکن و اشتغال زایی

  0
  14
  ورود زعفران به بورس

  مدیر جهاد کشاورزی بردسکن با اشاره به وجود ۲ هزار و ۵۰ هکتار سطح زیرکشت زعفران دراین شهرستان، گفت: بیش از ۴ هزار کشاورز و مشاغل مرتبط با بسته بندی زعفران در بردسکن فعالیت دارند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از فارس علیرضا مهمیز در بردسکن اظهار کرد: اطلاع‌رساتی به موقع از طریق فضای مجازی، نصب بنر و نیز اطلاع به اعضای شورای اسلامی و دهیاران، سبب شده تا دست واسطه‌گران و دلالان از خرید ناعادلانه کوتاه شود، همچنین، زعفران‌کاران نیازی به خرید و فروش محصول خود با واسطه‌ها را ندارند.

  مدیر جهاد کشاورزی بردسکن با بیان اینکه این شهرستان با داشتن ۲ هزار و ۵۰ هکتار سطح زیرکشت زعفران دارای یک موقعیت استراتژیک در تولید محصولات مختلف است، متذکر شد: زعفران و پسته بردسکن دو محصول دارای برند از این شهرستان است.

  وی با بیان اینکه زعفران‌کاران برای فروش محصول خود با مراجعه به سازمان تعاون روستایی نسبت به فروش تضمینی محصول خود اقدام کنند، افزود: تاکنون بیش از ۱۵۰ کیلوگرم زعفران از سوی کشاورزان بردسکنی به سازمان تعاون روستایی فروخته شده است.

  مهمیز با اشاره به نبود صنایع فرآوری زعفران در بردسکن، یادآور شد: درحال حاضر زعفران بدون فرآوری شده در این شهرستان به صورت سنتی وارد بازار شده و توسط تجار زعفران پس از بسته‌بندی به بازارهای جهانی صادر می‌شود، همچنین، سرمایه‌گذاران در صنعت فرآوری زعفران نیز می‌توانند ورود پیدا کنند و از تسهیلات و تمهیدات این شهرستان برخوردار شوند.

  مدیر جهاد کشاورزی بردسکن با بیان اینکه تولید زعفران افزایش دارد، ولی به علت سرما گلدهی این محصول به تاخیر افتاده، اضافه کرد: طی سال جاری تولید و برداشت پوشالی و سرگل حدود ۳ کیلوگرم در روستاها و ۷٫۵ تا ۸ تن تولید زعفران در بردسکن بوده است، همچنین، بیش از ۴ هزار کشاورز و مشاغل مرتبط با بسته بندی زعفران در بردسکن فعالیت دارند.

  بیشتر بخوانید: تحول در بسته بندی کشور با نو آوری نوین

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پانزده − 14 =