خام فروشی زعفران در خراسان رضوی

  0
  14
  خام فروشی زعفران

  نماینده مردم مشهد در مجلس با بیان اینکه خام فروشی زعفران به ضرر کشاورزان استان خراسان رضوی تمام می شود،گفت: صنعت بسته بندی، بازار فروش و عرضه در حوزه زعفران  باید در  کنار  تولید زعفران ملاک قرار بگیرد تا طلای سرخ به جایگاه خود در بازار اقتصادی برسد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل خانه ملت: نصرالله پژمان درباره وضعیت  تولید زعفران در  استان خراسان، بیان داشت:  برای ورود اقتصادی  زعفران  به بازار الزامی است که فکر اساسی برای توسعه صنایع تبدیلی در  حوزه بسته بندی طلای سرخ کرد تا  زعفران با بسته بندی اختصاصی روانه بازار صادراتی شود.

   نماینده  مردم مشهد  وکلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولید زعفران به طریق فله ای به ضرر  تولید کننده در  استان خراسان است افزود: برای بهبود اقتصاد کشاورزان زعفران کار،می بایست  از  خام فروشی  در این حوزه فاصله گرفت و این محصول  ناب را فرآوری شده روانه بازار صادراتی کرد.
  خام فروشی زعفران

   پژمان فر  اظهار داشت:  فروش، عرضه و بازاریابی در  حوزه زعفران  باید در کنار  تولید ملاک قرار بگیرد تا طلای سرخ به جایگاه خود در بازار اقتصادی برسد و نباید صرفا   تک بعدی  به  تولید  زعفران  نگاه کرد.

   وی ادامه داد:  یکی از راهکارهای اساسی برای بهبود وضعیت زعفران در خراسان استفاده بهینه از شبکه توزیع زعفران  است که می بایست  به عنوان یک ملاک مد نظر  قرار بگیرد اما متاسفانه خام فروشی زعفران و فروش فله ای زعفران به تولید کنندگان ضرر وارد کرده است.

   نماینده مردم مشهد در  مجلس افزود:  فروش محصولات کشاورزی و خشکبار به طریق   فله ای  و خام فروشی زعفران نیز  به این طریق  رویکردی  اشتباه است  بنابراین  با این اوصاف مشخص  است که سهم  ما در بازار جهانی زعفران در جایگاه واقعی  قرار ندارد.

  رییس کمیسیون اصل 90 مجلس یادآورشد: خام فروشی زعفران  موجبات حضور دلالان را  در  حوزه کشاورزی رقم می زند  و این حضور  به قیمت ضرر  به کشاورزان تمام می‌شود.

  بیشتر بخوانید:

  ویژگی های طراحی و چاپ جعبه مناسب

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هشت + یازده =