ابهاماتی در استقرار صنایع تولید کاغذ از سنگ در محلات

0
17
تولید کاغذ از سنگ

استاندار استان مرکزی با بیان اینکه کلیات ایجاد یک شهرک صنعتی خصوصی در محلات مصوب شد گفت: در رابطه با استقرار صنایعی نظیر صنایع تولید کاغذ از سنگ در شهرستان محلات ابهاماتی بسیاری وجود دارد.

به ‌گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم، سیدعلی آقازاده در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان مرکزی با اشاره به وضعیت مدیریت پسماند توسط شهرک ‌های صنعتی اظهار داشت: طبق اعلام محیط زیست شهرک‌ های صنعتی خصوصی اقدامات مطلوب ‌تری را در راستای مدیریت پسماند و پساب نسبت به شرکت ‌های صنعتی دولتی دارند که باید این مهم مورد توجه شرکت ‌های دولتی باشد.

وی درباره استقرار صنایعی نظیر صنایع تولید کاغذ از سنگ افزود: در رابطه با استقرار صنایع در شهرک‌ های صنعتی، نیاز به بررسی داریم برای مثال در رابطه با استقرار صنایعی نظیر صنایع تولید کاغذ از سنگ در شهرستان محلات ابهاماتی بسیاری وجود دارد.

استاندار استان مرکزی تصریح کرد: برای تحقق بخشیدن به شعار سال و ایجاد تحول در تولید و یا جهش در تولید نیاز به اقدامات بزرگ و متفاوت است و برای توسعه سرمایه‌گذاری و افزایش اشتغال نیاز به انجام اقداماتی با جدیت بیشتر در راستای تولید هستیم.

تولید کاغذ از سنگ

آقازاده بیان کرد: واگذاری ‌های پراکنده و خارج از شهرک‌ های صنعتی اصولی نبوده و خدمات‌ رسانی به فعالیت ‌های اقتصادی را با مشکل رو به رو کرده و از چارچوب اصلی خود خارج می‌ کند و به طور قطع مشکلات عدیده‌ای را در آینده به همراه دارد ضمن اینکه اهلیت‌سنجی در بحث واگذاری اراضی دولتی از ضروریات است.

وی ادامه داد: در این جلسه باید کلیات ایجاد یک شهرک صنعتی خصوصی با امکان استقرار 2 واحد تولید کاغذ از سنگ و همچنین صنایع دیگر مصوب شود و تهیه طرح شهرک هم ظرف 2 ماه آینده باید انجام شود چراکه در غیر این صورت با توجه به اخذ جواز تاسیس توسط دو واحد تولیدکننده تولید کاغذ از سنگ ناچار هستیم اراضی خارج از شهرک صنعتی را به آنها واگذار کنیم.

بیشتر بخوانید: طرح تولید کاغذ از سنگ در اسدآباد کلید خورد

ساماندهی کمبودهای شهرک صنعتی صدریه محلات 

مهدی زندیه‌وکیلی، معاون عمرانی استاندار مرکزی هم با اشاره به شهرک صنعتی صدریه محلات گفت: این شهرک در حال حاضر از امکاناتی نظیر فضای سبز، مسجد، واحد خدماتی، و آتش نشانی محروم است که طرح بحث ساماندهی آن هم براساس همین کمبودها بود.

زندیه‌وکیلی با اشاره به قیمت زمین در این شهرک عنوان کرد: گران‌قیمت‌ترین زمین‌ها در بین شهرک ‌های صنعتی استان را در این شهرک شاهد هستیم و قیمت هر متر زمین در این شهرک به یک میلیون تومان می‌رسد که با توجه به این موضوع ارائه خدمات مطلوب مطالبه به حقی است.

 

رسالت کارگروه زیربنایی و شهرسازی فراتر از بعد اقتصادی 

حمیدرضا نوازنی، مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی هم در این جلسه با اشاره به وجود ظرفیت‌ هایی در بخشی از مناطق استان گفت: فراهم بودن زیرساخت‌ها و نهاده‌های معدنی در مناطقی مانند محلات، دلیجان و نیم‌ور بیانگر استعداد آنها برای سرمایه‌گذاری و استقبال سرمایه‌گذاران برای گرایش به سرمایه‌گذاری در این مناطق است.

نوازنی تصریح کرد: رسالت این کارگروه آمایش و ساماندهی صنایع است و نباید تنها بعد اقتصادی را مد نظر بگیرد بلکه باید در راستای ساماندهی منطقه فعالیت‌هایی انجام و طرح ساماندهی تهیه شود.

وی بیان کرد: از منظر آمایش طبیعی در حال حاضر وضعیت معادن و صنایع محلات مطلوب نیست و اگر با حتی یک مورد اختصاص زمین در خارج از شهرک‌های صنعتی موافقت شود این روند باب می‌شود.

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی ادامه داد: از این ر توجه به وظایف آمایشی بسیار حائز اهمیت است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

2 × پنج =