قیمت کاغذ همچنان بر مدار صعود

0
21
کاغذ

در حالی که تقاضای چندانی برای کاغذ در بازار وجود ندارد،‌ عده ‌ای از فروشندگان و واردکنندگان به بهانه افزایش نرخ ارز،  وارداتی را که از ماه‌ ها قبل وارد به کشور داشتند را با قیمت‌ های بالاتر می ‌فروشند.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم،‌ روند افزایشی قیمت کاغذ همچنان ادامه دارد و امروز نیز با افزایش قیمت‌ها مواجه شده است.

بر این اساس قیمت هر بند چاپ و تحریر 70 در 100 با گرماژ 70 گرم به مبلغ 380 هزار تومان معامله شده است‌، که نسبت به هفته گذشته با 10 هزار تومان افزایش روبرو بوده است.

‌کاغذ

افزایش قیمت ادامه دارد،‌ کاغذ روزنامه کیلویی 10 هزار تومان و گلاسه نیز 19 هزار تومان معامله شده است.

مقوای پشت سفید و مقوای پشت طوسی نیز به ترتیب 20 هزار تومان و 17 هزار تومان معامله شده است.

کارشناسان علت اصلی افزایش قیمت در بازار را افزایش نرخ ارز و عدم تایید ارز تخصیصی برای واردات کالای جدید از سوی بانک مرکزی عنوان کرده‌اند‌، این در حالی است که کاغذهایی که با دلار پایین به کشور وارد شده است،‌ امروز با نرخ جدید دلار عرضه می‌شوند.

بیشتر بخوانید: روند صعودی قیمت کاغذ تحریر و بالک

احمد شریفان، نایب رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا اما افزایش قیمت ناگهانی در بازار را با توجه به عدم برگزاری نمایشگاه کتاب تهران و تعطیلی مدارس بیشتر حاصل جنگ روانی می ‌داند و می ‌گوید:‌ تا زمانی که ثبت سفارش‌ ها برای واردات تایید نشود‌، وضعیت بحرانی ادامه خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیست − 13 =