عدم افزایش قیمت کاغذ داخلی

0
21
کاغذ داخلی

دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا از عدم افزایش قیمت کاغذ داخلی خبر داد و گفت: از ابتدای سال تاکنون در حوزه کاغذ چاپ و تحریر هیچ تولیدی نداشته ‌ایم.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ مهشید پورداد، دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا در گفت ‌و گو با تسنیم،‌ با اشاره به عدم افزایش قیمت کاغذ داخلی در کشور گفت:‌ خوشبختانه افزایش قیمتی در زمینه کاغذ داخلی نداشته ‌ایم.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون روند تولید کاغذ بسته‌بندی مناسب بوده ولی در حوزه چاپ و تحریر تاکنون تولیدی نداشتیم و پیش‌بینی می ‌شود که بعد از نیمه خرداد از سرگرفته شود.

کاغذ داخلی

پورداد با اشاره به جلسه ‌ای که سندیکا هفته گذشته با مسئولان وزارت صمت داشته است،‌ گفت: برنامه ‌ای وجود داشت تا واردات برخی مواد اولیه تولید کاغذ هم ‌چون رنگ‌، رزین و … ممنوع شود‌، اما در جلسه ‌ای که با معاون امور صنایع وزارت صمت  داشتیم،‌ این موضوع که در داخل تولید این نوع‌ کالاها امکان‌پذیر نیست‌، را مطرح  و خواستار تسریع در تامین مواد اولیه مورد نیاز و تخصیص ارز به  صنعت کاغذ شدیم. آقای صادقی‌نیارکی نیز گفتند که محدودیتی برای واردات مواد اولیه مورد نیاز صنعتگران در صورتی که در کشور قابلیت تولید نداشته باشد، وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: قیمت کاغذ همچنان بر مدار صعود

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

5 × 5 =