آمار واردات کاغذ سیگار به کشور در ۹ ماه گذشته

  0
  34
  کاغذ سیگار

  بررسی آمار واردات بر اساس اطلاعات موجود و کارشناسی نشده ۹ ماهه سال ۱۳۹۹ نشان می‌دهد که در این مدت بیش از ۴ هزار و ۲۴۸ تن کاغذ سیگار از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از میزان – گمرک جمهوری اسلامی ایران که خود را سازمانی حاکمیتی به عنوان مرزبان اقتصاد کشور قلمداد می‌کند، در در بند ۲ سند راهبردی و عملیاتی خود برای چشم‌انداز افق ۱۴۰۰، برخورداری از جایگاه ملی و بین‌المللی بالا و دارای نقش مؤثر در تصمیم‌سازی کلان سیاست‌های اقتصاد و بازرگانی کشور را ترسیم کرده است.

  نیل به چنین مهمی یعنی نقش‌آفرینی در تصمیم‌سازی‌های کلان میسور نیست مگر آنکه اطلاعات دقیق، شفاف و به موقع در اختیار تصمیم‌گیرندگان و البته آحاد مردم قرار دهد از این‌رو لازم است نسبت به به‌روزرسانی آمار‌های گمرکی اهتمام بورزد؛ البته تا آنجایی که به مؤلفه‌های پیروزی در جنگ تحمیلی اقتصادی از سوی رژیم آمریکا، تأثیر منفی نگذارد.

  مع‌الأسف این مهم آنگونه که باید مورد توجه قرار نمی‌گیرد به طوری که از حدود ۲ سال قبل نسبت به انتشار آمار صادرات و واردات کالا‌ها که پیشتر انجام می‌شد، توجه نمی‌شد تا اینکه اخیراً این مهم را با در نظر گرفتن ملاحظاتی آغاز کرده است و امید می‌رود این آغازی بر روند شفاف‌سازی گمرک باشد.

  بررسی واردات کاغذ سیگار

   بررسی آمار واردات بر اساس اطلاعات موجود و کارشناسی نشده ۹ ماهه سال ۱۳۹۹ نشان می‌ دهد که در این مدت بیش از ۴ هزار و ۲۴۸ تن کاغذ سیگار به شکل دفترچه و رول از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است.

  بر اساس واردات این حجم کاغذ سیگار به کشور، ۱۶ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۹۳ دلار ارز کشور خارج شد که ارزش ریالی آن بالغ بر ۶۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون و ۹۹۵ هزارو ۱۵۵ تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است.

  بررسی‌ها حاکی از آن است که کاغذ سیگار از کشور‌های اتریش، امارات متحده عربی، اسپانیا، بلغارستان، ترکیه، چین، سوییس و هلند وارد ایران شده است.

  کاغذ سیگاربیشتر بخوانید: کمبود کاغذ در بازار

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هجده − هفت =