آغاز عملیات اجرایی احداث کارخانه تولید کاغذ از سنگ

  0
  21
  احداث کارخانه تولید کاغذ از سنگ

  فرماندار شهرستان اسدآباد از آغاز عملیات اجرایی احداث کارخانه تولید کاغذ از سنگ آهک و پلی اتیلن در این شهرستان خبر داد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایسنا؛ مجید، با اعلام این خبر افزود: این طرح بزرگ صنعتی در شهرک صنعتی اسدآباد عملیات اجرایی ساخت و احداث خود را آغاز کرده و در حال حاضر با ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی در مرحله فونداسیون قرار دارد.

  وی با اشاره به سرمایه گذاری بیش از ۴۲ میلیارد تومانی بخش خصوصی در راستای ساخت طرح فوق در پنج فاز اظهار کرد: تاکنون برای این میزان پیشرفت فیزیکی افزون بر دو میلیارد تومان هزینه شده است.

  درویشی خاطرنشان کرد: احداث کارخانه تولید کاغذ از سنگ با ظرفیت ۲۰ هزار تن در شهرستان برای ۷۰ نفر به صورت مستقیم و برای ۲۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم ایجاد اشتغال در پی خواهد داشت.

  وی با اشاره به معادن غنی اسدآباد تصریح کرد: راه اندازی و احداث کارخانه تولید کاغذ از سنگ در کنار دیگر کارخانه های کنستانتره و گندله از نقش مؤثری در افزایش ارزش افزوده و جلوگیری از خام فروشی و ارزآوری معادن برای شهرستان خواهد داشت.

  نماینده عالی دولت در اسدآباد با بیان اینکه اسدآباد دارای ۹ معدن با پروانه بهره برداری است، گفت: در حال حاضر ۸۰ نفر در معادن فعال شهرستان اشتغال دارند که ۹۵ درصد نیروها بومی بوده و صاحبان معادن قبل از برداشت ماده معدنی از معادن حقوق دولتی خود را پرداخت می کنند.

  بیشتر بخوانید: کرونا؛ بهره برداری از کاغذ سنگی فاروج را به تاخیر انداخت

  وی در پایان با اشاره به ۲۰ واحد تولیدی صنعتی فعال در شهرستان یادآور شد: این تعداد واحد صنعتی فعال شهرستان با اشتغالزایی ۵۶۶ نفر با ظرفیت کامل در حال فعالیت بوده و ۹۰ درصد نیروهای کاری این واحدها بومی هستند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  7 + 10 =