طرح نسخه نویسی الکترونیکی و صرفه‌جویی در ۶۰ هزار برگ کاغذ

  0
  12
  نسخه نویسی الکترونیکی

  مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی گفت: با اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی، ۶۰ هزار برگه سفید در بیمارستان‌ های استان صرفه‌جویی شده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ محسن رعنایی، مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی در گفت و گو با بازار با اشاره به اینکه شش هزار پرونده بیمارستانی با احتساب هر پرونده ۱۰ برگ ماهانه ۶۰ هزار برگ کاغذ به مرکز بیمه سلامت ارسال می‌ شد، اظهار داشت: با آغاز طرح پرونده بستری الکترونیکی در استان از بیمارستان ‌ها پرونده ‌های کاغذی ارسال نمی‌ شود و هزینه ‌های نظارت، انبارداری کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

  وی افزود: اکنون اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی در ۱۳۷ مطب، ۴۵ داروخانه و آزمایشگاه انجام می ‌گیرد که تا پایان هفته این تعداد مراکز به ۹۰ مورد خواهد رسید.

  مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۴ هزار نسخه الکترونیکی بیمه سلامت در استان صادرشده است که تمامی مطب‌ها تا آذرماه سال جاری این شیوه نسخه‌نویسی را اجرا خواهند کرد.

  رعنایی گفت: در نسخه نویسی الکترونیکی افراد بدون دفترچه با ارائه کد ملی خود در مطب، اطلاعات بازیابی و خدمات را دریافت می‌کنند.

  وی افزود: با حذف نسخه‌ های کاغذی اشتباهات دارویی و نسخه ‌ای در داروخانه ‌ها حذف می ‌شود و خطا به مرز صفر خواهد رسید.

  مدیرکل بیمه سلامت در ادامه با اشاره به اینکه سالانه بیمه سلامت برای داروخانه‌ ها مبلغ ۲۱میلیارد تومان هزینه می ‌کند، گفت: در حال حاضر این بیمه ۲۰۰ میلیون تومان در حوزه داروخانه ‌های استان بدهی دارد که با پرداخت آن در حوزه مراکز خصوصی به‌صورت کامل تسویه می ‌شود.

  بیشتر بخوانید: سازمان تأمین اجتماعی مصمم در حذف کاغذ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نوزده − چهارده =