توزیع هشتصد هزار بند کاغذ دولتی بین ناشران کتاب

  0
  47
  توزیع کاغذ دولتی

  مدیرعامل شرکت‌های تعاونی ناشران (آشنا) گفت: ۸۹۹ هزار و ۶۳۴ بند کاغذ دولتی تاکنون در بین ناشران توزیع شده که بیش از نیم درصد آن تاکنون به کتاب تبدیل و شمارش شده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین مهدی اسماعیلی راد در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما با اعلام این خبر گفت:از این میزان کاغذی که به ناشران داده ایم تا کنون ۴۵۱ هزار و ۵۴۳ بند آن شمارش شده و بقیه کاغذ‌ها هم بعد از تبدیل آن به کتاب توسط سامانه توزیع کاغذ شمارش و نتیجه آن اعلام می‌شود.

  وی افزود: روند توزیع کاغذ دولتی به صورتی است که ناشران باید حتما بعد از دریافت کاغذ‌ها نتیجه تولید خود را اطلاع دهند و کار‌ها به این صورت نیست که بدون شمارش کتاب‌های یک ناشر دوباره به او کاغذ تعلق بگیرد.

  کاغذ دولتیمدیر عامل آشنا گفت: اگر ناشری از این روند سرپیچی کند و گزارش کار خود را ارائه نکند واحد نظارت به او نامه می‌زند و اخطار می‌دهد که بیاید و تعیین تکلیف کند و اگر این اقدام رخ ندهد، آن ناشر به هیئت رسیدگی به تخلفات ناشران، مستقر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی خواهد شد.

  اسماعیلی راد گفت: ما برای این کار، آیین نامه‌هایی داریم که می‌توانیم بر اساس آن به تخلف‌ها رسیدگی کنیم. بنابر این اگر کسی نام ناشری که کاغذ دولتی را فروخته است به این هیئت ارائه کند موضوع را پیگیری می‌شود.

  وی افزود: مواردی که در این خصوص پیش می‌آید نباید به کل جامعه نشر تعمیم داده شود، چون کاغذ‌های دولتی تا کنون توانسته بار زیادی از دوش ناشران بردارد و قیمت کتاب را به نحوی مدیریت کرده است که کتاب‌ها از این که هست گران‌تر نشوند.

  مدیر عامل شرکت‌های تعاونی ناشران (آشنا) گفت: ناشرانی که در خصوص نحوه ارائه کاغذ‌ها با مشکل مواجه هستند می‌توانند موارد مورد نظر خود را با درج پیام در سامانه توزیع کاغذ به نشانی https://paperds.ir گزارش کنند تا به آن رسیدگی شود.

  توزیع کاغذ دولتی از سال ۱۳۹۷ با شروع نوسان‌های ارزی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز شد. این کاغذ‌ها به عنوان کاغذ فرهنگی و برای مصرف کتاب و مطبوعات در نظر گرفته شده است.

  بیشتر بخوانید: تغییر در نرخ ارز عامل اصلی گرانی کاغذ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  9 + 5 =