واردات چوب برای حفظ جنگل ها

  0
  6
  واردات چوب

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیمای مرکز مازندران، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران، در جلسه هماهنگی راه اندازی پایانه واردات چوب واردات در وزارت صنعت، معدن تجارت، اظهار داشت: ۳۱ هزار تن چوب به ارزش ۱۰ میلیون و ۵۸۴ دلار امسال از بندرهای نوشهر و امیرآباد به کشور وارد شد.

  حسن خیریان پور گفت: ۲۳۶ واحد سلولزی و چوب و کاغذ مازندران با حدود ۹ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغال مستقیم ۱۰ هزار نفر در استان فعالیت دارند که برای صیانت از جنگل و حفظ تولید این واحدها، بخشی از نیاز‌ها به چوب باید با واردات تأمین شود.

  او بر ضرورت دقت در اجرای مقررات قرنطینه‌ای برای پیشگیری از واردات چوب‌های آلوده و بی کیفیت تاکید کرد و گفت: در کنار این واردات، امسال برای زراعت چوب در ۴ هزار هکتار زمین مازندران برنامه ریزی شده است.

  معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران همچنین درباره نقش مازندران در تآمین نیاز کشور به کاغذ افزود: حدود ۶۵ درصد کاغذ چاپ و تحریر و روزنامه، ۴۰ درصد mdf و ۳۰ درصد نئوپان کشور در مازندران تولید می‌شود.

  به گفته خیرانپور ، حدود ۶۲ هزار تن چوب به ارزش ۲۰ میلیون و ۷۷۱ هزار دلار پارسال از بندرهای نوشهر و امیرآباد وارد شد که اگر واردات چوب با پوست و رعایت استاندارد‌های قرنطینه‌ای باشد ، هزینه آن به مراتب کمتر خواهد شد.

  بیشتر بخوانید:

  ثبات قیمت کاغذ امکان پذیر نخواهد بود

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج + 7 =