عدم نظارت دولت بر بازار کاغذ و مقوا

  گفت و گو با احمد شریفان، نایب‌رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا

  0
  21
  وضعیت بازار کاغذ

  نایب‌رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا، ضمن گلایه از عدم نظارت دولت بر بازار کاغذ و مقوا گفت: پس از تورم دلار هم‌اکنون شاهد بازار لجام‌گسیخته در بخش کاغذ هستیم. نظارت نیست و هر فروشنده کالا را خودش قیمت‌گذاری می‌کند!

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ احمد شریفان، نایب‌رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا در گفت ‌و گو با فارس درباره قیمت کاغذ و مقوا در بازار با توجه به نوسان ارز اشاره کرد و اظهار داشت: پس از تورم دلار هم‌اکنون شاهد لجام‌گسیختگی در بازار کاغذ و مقوا هستیم.

  وی با بیان اینکه افزایش قیمت دلار جنگ روانی ایجاد کرده که این امر بدتر از افزایش قیمت‌ ها است، گفت: قیمت کاغذ A۴ از بسته ‌ای ۳۷ هزار تومان به ۵۰ هزار تومان رسیده است! کاغذ تحریر، مقوا پشت ‌سفید و طوسی و… هم ۱۵ درصد گران شده ‌اند.

  تاجران می‌گویند: «کاغذ را نمی ‌فروشیم»

  به گفته نایب ‌رئیس اتحادیه فروشندگان کاغذ و مقوا، جالب اینجا است که بسیاری از تجار که به هر طریق کاغذ را وارد کرده ‌اند، دیروز فروشنده کاغذ نبودند تا قیمت کامل مشخص شود. تاجر، جنس را با هزار روش وارد کرده، اما اینک عنوان می ‌کند: «کاغذ را نمی‌ فروشم» این مسئله بسیار زیان‌بار است؛ چرا که در این میان قشر ضعیف آسیب می ‌بینند!

  کاغذ گلاسه از کیلویی ۱۶ هزار تومان به ۲۷ هزار تومان رسید

  وی افزود: روز گذشته کاغذ گلاسه از کیلویی ۱۶ هزار تومان به ۲۷ هزار تومان رسید. متأسفانه بارها هم به این نکته اشاره کرده‌ام که دولت نظارتی ندارد.‌ مشکل ما عدم نظارت بر بازار کاغذ و مقوا است. این عدم نظارت بر بازار کاغذ و مقوا، باعث گرانی شده است. هر کسی قیمت خود را روی جنس و کالایش مطرح می‌ کند. همه‌چیز گران شده و باید فکری کرد. مهم اینکه کسی خریدار نیست و کسی هم نمی‌خواهد ارزان‌تر بفروشد. از این‌ رو بازار، کاملاً بی‌حساب‌ و کتاب و لجام‌گسیخته است.

  بیشتر بخوانید: رفع چالش مطبوعات محلی با چاپ رول

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  13 − 5 =