شهرک صنعتی محلات و مشارکت 12 متقاضی تولید کاغذ

  0
  21
  محلات

  رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت محلات گفت: ۱۳ هکتار از اراضی ملی در این شهرستان برای ساخت واحدهای تولید کاغذ از سنگ در منطقه صدریه اختصاص یافته و تاکنون ۱۲ متقاضی تولید کاغذ از سنگ برای استفاده از این امکانات درخواست مشارکت داشته‌ اند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ رضا ملکی، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت محلات در گفت وگو با خبرآنلاین استان مرکزی بیان کرد: یک واحد تولید کاغذ از سنگ در محلات آماده بهره‌برداری است و تجهیزات آن خریداری شده اما به‌دلیل شیوع بیماری کرونا و حضور نیافتن متخصصان چینی هنوز فرایند نصب دستگاه‌ها در این واحد کامل نشده است.

  ملکی حجم سرمایه گذاری این طرح های صنعتی را ۹۳۵۷ هزار میلیون ریال اعلام کرد و گفت: ظرفیت اسمی تولید در آن سالانه ۲۰۰ هزار تن کاغذ است و بهره‌برداری از آن برای ۵۰۰ نفر فرصت اشتغال ایجاد می‌کند.

  محلات

  رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت محلات خاطر نشان کرد: یک واحد دیگر تولید کاغذ از سنگ در این شهرستان نیز ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مابقی متقاضیان در حال پیگیری امور جهت اجرای پروژه هستند.

  ملکی اظهار داشت: ماده اولیه تولید کاغذ در این طرح‌های صنعتی از انواع ضایعات لاشه‌ های سنگ ساختمانی و نما است که به وفور در معادن سنگ تزئینی و نمای محلات موجود است.

  رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت محلات بیان نمود: ظرفیت شهرستان محلات برای ایجاد واحدهای تولید کاغذ از سنگ استثنایی است، زیرا راه‌اندازی این قبیل واحدها در شرایط تحریم کمک فوق العاده‌ای به اقتصاد کشور می‌کند و مانع خروج ارز از کشور بوده و در رونق اقتصادی و افزایش ارزش افزوده تأثیر بسزایی دارد.

  بیشتر بخوانید: به بار نشستن تولید کاغذ از سنگ آهک در دولت تدبیر

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هجده − 15 =