سهمیه کاغذ با ارز دولتی توزیع شد

  0
  26
  حوزه چاپ ونشر

  سهمیه کاغذ نوبت دوم سال ۹۸ روزنامه‌های کشور توزیع شد.

  به گزارش چاپ و نشر و به نقل از خبرگزاری فارس، فهرست سهمیه نوبت دوم روزنامه‌های کشور متعلق به ۲۴۲ عنوان روزنامه سراسری و غیر سراسری به میزان ۱۷۵۳ تن کاغذ با ارز دولتی، صبح امروز نهایی و برای توزیع در اختیار پنج شرکت‌ واردکننده کاغذ قرار گرفت. این سهمیه بر اساس برآورد سه ماهه تخصیص یافته است.

  همچنین ۴۰ تن کاغذ برای ۱۰۸ عنوان نشریه در این فهرست قرار گرفت.بر این اساس، پیامک مربوط به سهمیه کاغذ تخصیص یافته و شرکت معرفی شده برای دریافت آن برای صاحبان امتیاز رسانه‌های مذکور ارسال می‌شود. فهرست کاغذ تخصیص یافته نیز در راستای شفافیت، همچون گذشته در وبسایت معاونت مطبوعاتی منتشر خواهد شد.

  با توجه به تدابیر اتخاذ شده و ورود حجم قابل ملاحظه‌ای از کاغذ مطبوعات با ارز دولتی، به زودی سهمیه نوبت سوم نشریات نیز محاسبه و اعلام خواهد شد.

  با توجه به مشکلات پیش آمده در مورد قیمت کاغذ و مشکلاتی که در این مورد برای نشریه های گوناگون به وجود آمد انتظار می رود با این اقدام وضعیت مطبوعات به حالت عادی برگردد. چندی است که دلالان کاغذ از آشفتگی بازار استفاده کرده و به کار اختلال در بازار کاغذ مشغول هستند. آنها با استفاده از آشفتگی بازار ارز و تاثیر آن بر قیمت کاغذ و نایاب شدن این کالا سودهای کلانی به جیب زده اند. از خریداری روزنامه ها و استفاده کردن از کاغذ باطله و باز یافت آن تا احتکار کردن کاغذهایی که با ارز دولتی وارد کشور شده بود.اما این روزها بازار ارز اندکی آرام شده و می توان امیدوار بود که صنعت تولید کاغذ باز به روزهای پر رونق و عادی خود بازگردد. دولت نیز در این زمینه اقدامات فراوانی انجام داد. هر چند که این اقدامات در مراحل اولیه به سودجویی اختلالگران متنهی شد اما با وجود تمام مشکلات قیمت کاغذ و نوسانات بازار آن این روزها کاهش یافته و امید است که روز به روز نیز بهتر شود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک × 2 =