پایان نامه های کاغذی حذف خواهد شد

  0
  8
  پایان نامه های کاغذی

  به گزارش چاپ و نشر به نقل از شعار سال،رییس دانشگاه شریف گفت: برنامه ما حذف پایان نامه های کاغذی و رسیدن به الگوی الکترونیکی و سیستمی است تا دانشگاه از این نظر نقش خود را برای کمک به محیط زیست بیشتر ایفا کند.

  «محمود فتوحی فیروزآبادی» امروز شنبه افزود: دانشجویان دانشگاه شریف هرچند ارائه پایان نامه‌ها و امور پژوهشی خود را با استفاده از کاغذ انجام می‌دهند، ولی رسیدن به پایان نامه‌های الکترونیکی در دانشگاه برنامه‌ریزی شده است.

  وی درباره اینکه تحریم‌ها چه تاثیری بر امور پژوهشی و علمی دانشگاه گذاشته، اظهار داشت: برنامه‌ای با عنوان پویش «مقابله با تحریم» از طرف دانشگاه صنعتی شریف به معاون اول رییس جمهوری ارائه دادیم و راهکارهایی نیز در این خصوص پیشنهاد شده که امید است به نتیجه مطلوب برسد. شعار سال: «محمود فتوحی فیروزآبادی» امروز شنبه افزود: دانشجویان دانشگاه شریف هرچند ارائه پایان نامه‌ها و امور پژوهشی خود را با استفاده از کاغذ انجام می‌دهند، ولی رسیدن به پایان نامه‌های الکترونیکی در دانشگاه برنامه‌ریزی شده است. طرح حذف پایان نامه های کاغذی با هدف صرفه جویی در کاغذ انجام خواهد شد.

  وی درباره اینکه تحریم‌ها چه تاثیری بر امور پژوهشی و  علمی دانشگاه گذاشته، اظهار داشت: برنامه‌ای با عنوان پویش «مقابله با تحریم» از طرف دانشگاه صنعتی شریف به معاون اول رییس جمهوری ارائه دادیم و راهکارهایی نیز در این خصوص پیشنهاد شده که امید است به نتیجه مطلوب برسد.

  رییس دانشگاه شریف در خصوص برنامه‌هایی که در این دانشگاه دنبال می‌شود، نیز توضیح داد: ایجاد زنجیره ارزش آفرین در دانشگاه از جمله برنامه‌ها و اهداف تعیین شده است که این زنجیره از آموزش شروع شده و به پژوهش بنیادی و کاربردی ختم می شود. فتوحی افزود:‌ به روز کردن تجهیزات آزمایشگاهی در کنار توسعه پارک علم و فناوری از دیگر برنامه‌های دانشگاه است. البته به مدت ۲ سال است که ناحیه نوآوری شریف را بازسازی کردیم و نزدیک به ۴۰۰ تا ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در این ناحیه فعالیت می‌کنند. زیرا طرح‌هایی که در این ناحیه ابداع و اجرا می‌شود، کمک به دولت است که در حقیقت سبب رفع مشکلات جامعه می‌شود. وی ادامه داد: در این زمان که مشکلات اقتصادی چند برابر شده، دانشگاه‌ها می‌توانند با استفاده از دانش و ظرفیت خود نقش مهمی برای کمک به جامعه و حل مشکلات مردم ایفا کنند. فتوحی در خصوص اینکه آیا دانشگاه شریف با صندلی‌های خالی مقاطع مختلف تحصیلی مواجه است؟ گفت: در مقطع فعلی چنین وضعیتی برای دانشگاه شریف وجود ندارد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  8 + دوازده =