طرح حذف نسخه کاغذی در مراکز دولتی

  0
  6
  حذف نسخه کاغذی

  رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان پاکدشت گفت: به منظور سهولت دسترسی مردم به خدمات بیمه و جلوگیری از افزایش استفاده از کاغذ، اجرای طرح حذف نسخه کاغذی در مراکز درمانی پاکدشت آغاز شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایرنا مسعود حاجی حسینی گفت: طرح حذف نسخه کاغذی و جایگزینی آن با نسخه الکترونیک، یکی از مهمترین اقدامات بیمه سلامت برای خدمت رسانی به بیمه‌شدگان است که طی آن، افراد با ارائه کد ملی به پزشک طرف قرارداد، تمامی خدمات بیمه‌ای را دریافت ‌می‌کنند.

  وی اظهار کرد: بیمه شده از خدمات آزمایشگاه، دارودخانه و رادیولوژی نیز با تطبیق کدملی ثبت شده و بیمه شده با دریافت کد رهگیری برخوردار می‌شود.حذف نسخه کاغذ

  حاجی حسینی تصریح کرد: به منظور ارائه خدمات الکترونیک به بیمه‌شدگان، دوره‌های آموزشی ویژه پزشکان طرف قرارداد، داروخانه‌ها و سایر مراکز درمانی ارائه شده تا طرح حذف نسخه کاغذی به نحو مطلوب اجرا شود.

  وی اظهار کرد: با توجه به مشکلات زیرساختی در حال حاضر ۳۴ مطب، ۱۸ داروخانه، ۶ آزمایشگاه و یکی از مراکز تصویربرداری به سیستم نسخه الکترونیک متصل بوده و به صورت الکترونیک خدمات خود را ارائه میدهند.

  این مقام حوزه بهداشت پاکدشت گفت: اتمام اعتبار پوشش بیمه‌ای از طریق ارسال پیامک به شماره همراه سرپرست خانواده انجام می‌شود و بیمه شدگان می‌توانند با شماره گیری کد دستوری #۱۶۶۶* از تاریخ اعتبار پوشش بیمه‌ای خود مطلع شوند.

  وی تصریح کرد: بر اساس آخرین گزارش آماری، حدود ۱۱۱ هزار نفر از مردم پاکدشت، تحت پوشش بیمه سلامت می‌باشند که از این تعداد، ۸۲ هزار و ۵۰۰ نفر بیمه شده همگانی، ۷ هزار و ۷۷۰ نفر کارمندی، ۴ هزار نفر سایر اقشار، ۱۴ هزار نفر روستاییان و ۲ هزار و ۵۰۰ نفر جزو بیمه ایرانیان هستند.

  رئیس بیمه سلامت پاکدشت گفت: در حال حاضرکار تنظیم و تمدید دفترچه‌های بیمه در سه دفتر پیشخوان مستقر در مناطق مختلف پاکدشت انجام می‌شود.

  وی اظهار کرد: یکی از اقدامات مهم اداره بیمه که به منظور ممانعت از تردد مردم به تهران صورت می‌گیرد، تائید نسخ دارویی بیمارانی است که پیش از این فقط در شهر تهران صورت می‌گرفت و هم اکنون تما نسخه‌های پزشکی در خود پاکدشت تأئید می‌شود.

  حاجی حسینی با اشاره به قرارداد ۱۲۰ موسسه پزشکی، درمانی مستقر در پاکدشت با بیمه سلامت گفت :کارشناسان بیمه سلامت به طور مستمر از موسسات طرف قرار داد شامل ۶۰ پزشک، ۴۰ داروخانه، ۱۰ آزمایشگاه، ۶ درمانگاه، ۲ مرکز فیزیوتراپی و ۲ مرکز تصویربرداری بازرسی کرده و به نحوه نظارت بر عملکرد این واحدها نظارت می‌کنند.

  وی افزود: یکی دیگر از اقدامات سازمان بیمه، تنظیم اسناد خسارت برای بیمارانی است که دفترچه بیمه آنان در بیمارستان‌های خصوصی مورد پذیرش قرار نگرفته و با دریافت مدارک بیمارستانی و ارسال به اداره کل بیمه، طبق تعرفه مبالغی به حساب بیمار واریز می‌شود.

  رئیس اداره بیمه سلامت پاکدشت  در خصوصحذف نسخه کاغذی افزود: طبق قانون عمومی بیمه، افرادی که برای بیمه اقدام کرده‌اند، با پرداخت سالانه ۶۷۰ هزار تومان برای هر نفر، از خدمات بیمه ایرانیان برخوردار شوند.

  وی در خصوص ارائه خدمات به بیماران کرونایی یادآور شد: پرونده افراد بیمه شده که به کرونا مبتلا شده‌اند به صورت اتوماتیک برای مدتی معین تمدید و همچنین طبق قوانین دولت و سازمان بیمه، مدت زمان انتظار برای تهیه دفترچه افراد اورژانسی و کرونایی که از قبل تحت پوشش بیمه نبودند،برداشته شده و خدمات بیمه از همان روز اول بستری شامل حال این افراد میشود.

  حاجی حسینی گفت: با ارائه خدمات برخط و بر بستر اینترنت، برای تعویض و تمدید دفترچه نیازی به مراجعه به دفاتر پیشخوان وجود ندارد و از رفت و آمد مردم و تحمیل هزینه‌های اضافی بابت چاپ دفترچه پیشگیری می‌شود و اقدام به حذف نسخه کاغذی خواهد شد. پاکدشت با بیش از ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع است.

  بیشتر بخوانید:

  افت و خیز در نرخ‌ گذاری کاغذ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک × یک =