صرفه جویی در کاغذ با راه اندازی سامانه ساتب

  0
  53
  سامانه ساتب

  با راه‌اندازی «سامانه ساتب» به‌عنوان یک بانک اطلاعاتی، ‌علاوه بر ۱۷ میلیارد تومان صرفه‌جویی در مصرف کاغذ، شرایط حضور تمام فعالان بخش خصوصی «صنعت آب و برق»، با امکان رصد و بهره‌گیری از توانمندی‌های اعضا که دارای گواهی اعتبار از مراجع ذی‌صلاح هستند فراهم می‌شود.

  به‌گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از بازار ،این سامانه برای اولین بار به شکل جامع در صنعت برق و آب کشور، توسط «شرکت مادر تخصصی ساتکاب»،  طراحی و اجرایی می‌شود و تمامی فعالان در بخش تولید و توزیع در بخش صنعت برق کشور با حضور و ثبت نام در سامانه ساتب امکان حضور بهینه‌تر در تعاملات فی مابین را می‌یابند و همچنین اطلاعات این سامانه پویا به راحتی در اختیار اعضا قرار می‌گیرد.

  صرفه‌جویی ارزی و ریالی حاصل ورود به سامانه ساتب

  بر اساس این گزارش، صرفه‌جویی زمانی و مالی برای تولیدکنندگان، از مزایای این سامانه محسوب می‌شود و به این ترتیب حدود ۹۵ درصد هزینه‌های مالی و زمانی یک پیمانکار و تولیدکننده در راستای اجرای این پروسه صرفه‌جویی شده و مدارک آنها از سوی مراجع ذی‌صلاح توسط شرکت مادر تخصصی ساتکاب با نظارت مستقیم وزارت نیرو تایید و راستی آزمایی می‌شود.

  ۱۷ میلیارد تومان صرفه‌جویی در بخش کاغذ، حاصل راه‌اندازی سامانه ساتب

  این گزارش می افزاید؛ رقم صرفه‌جویی ناشی از حذف کاغذ در راستای اجرای  سامانه ساتب حدود ۱۷ میلیارد تومان اعلام شده و علاوه بر آن، زمان ارتباط‌گیری با مشتری هم در راستای طراحی این سامانه بسیار کاهش یافته و همچنین امکان صحت سنجی مدارک ارسالی و تایید اعتبار در این صنعت نیز از جمله کارکردهای این سامانه است که در سیستم سنتی وجود نداشت.سامانه ساتب

  لازم به ذکر است، مراحل ثبت‌نام و حضور در سامانه ساتب بسیار کاربر پسند و آسان است و ثبت‌نام در ۳ بخش “کسب اطلاعات حقوقی از سوی تولیدکننده (شامل اساسنامه، آگهی ثبتی و … ) که به راحتی قابل بارگذاری در سامانه است و دریافت شماره تلفن همراه و آدرس و در نهایت اخذ اطلاعات تولید حتی محصول تولید شده و … به صورت خوداظهاری با امکان به‌روزرسانی در سامانه ساتب ثبت می‌شود تا بسته‌های حمایتی خود را داشته باشند.

  امکان سنجش بازخوردها از نظر کیفی، یکی دیگر از شاخص‌های سامانه ساتب به شمار می‌آید و به این ترتیب، هر یک از شرکت‌های عضو، می‌توانند در بحث رتبه‌بندی در جایگاهِ خود قرار گیرند.

  رصد بهتر توانمندی‌ دانش‌بنیان‌ها برای مشارکت بهتر توسط اعضا

  این گزارش حاکی است، همچنین با اشاره به اهمیت شرکت‌های دانش بنیان در توسعه صنایع آب و برق، یک فیلد مجزا برای شرکت‌های دانش بنیان تعیین شده تا امکان رصد آنها را برای دیگر علاقه‌مندان مهیا شود.سامانه ساتب

  به این ترتیب، دیگر پراکندگی شرکت‌های فعال در صنعت آب و برق، در سامانه ساتب به شکل جامع قابل دسترس خواهد بود. گفتنی است، این سامانه پیش از این به شکل پایلوت در چند استان کشور به صورت موفقیت آمیز عملیاتی شده است.

  بیشتر بخوانید:

  اجرای طرح بازیافت کاغذ در ادارات

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  1 × 2 =