برپایی سومین نمایشگاه تخصصی کاغذ و مقوا برقرار است

  0
  33
  نمایشگاه کاغذ و مقوا در خراسان

  مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه ‌های بین ‌المللی از برگزاری سومین نمایشگاه تخصصی کاغذ و مقوا خبر داد.

  نمایشگاه تخصصی کاغذبه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری صنایع، بهمن حسین زاده با اعلام این خبر، بیان کرد: سومین نمایشگاه تخصصی کاغذ، مقوا، فرآورده های سلولزی و ماشین آلات وابسته، ۲۴ تا ۲۷ تیر ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌ های بین المللی ایران برپا می ‌شود.

  وی گفت: در سومین نمایشگاه تخصصی کاغذ و مقوا بیش از ۶۰ شرکت داخلی، تولیدات خود را که شامل انواع کاغذ، مقوا و ماشین آلات تولید است، به نمایش می ‌گذارند.

  مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه ‌ها، با تاکید بر اینکه بازدید از سومین نمایشگاه تخصصی کاغذ و مقوا طبق پروتکل بهداشتی تنها برای متخصصین است، اظهار داشت: زمان بازدید از این نمایشگاه برای متخصصان از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ است. تمهیداتی اندیشیده شده تا بازدید مجازی از نمایشگاه برای عموم مردم از طریق شبکه تلویزیونی ایران کالا فراهم باشد.

  وی تاکید کرد: سومین نمایشگاه تخصصی کاغذ و مقوا در حالی برگزار می‌ شود که نیاز کشور به انواع کاغذ چاپ و تحریر ۳۵۰ هزار تن است که بیشتر آن از طریق واردات تامین می شود. در حال حاضر ۳ کارخانه تولید کاغذ چاپ و تحریر در ایران وجود دارد که به دلیل مشکلات متعدد تولید چندانی ندارند.

   عمده نیاز کشور از طریق واردات

   حسین زاده با اشاره به اینکه در حال حاضر نیاز کشور به کاغذ روزنامه حدود ۶۵ هزار تن است، اظهار داشت: برای تامین این میزان، کارخانه چوب و کاغذ مازندران به عنوان تنها تولیدکننده کاغذ روزنامه فعال است که آن هم به علت مشکلات، تولید زیادی در سال ۹۸ نداشته و عمده نیاز کشور از طریق واردات تامین شده است.

  وی گفت: نیاز کشور به انواع‌کاغذ بسته بندی حدود یک میلیون تن برآورد می‌ شود، در حالی که ظرفیت ماشین آلات نصب شده در داخل ۳ میلیون تن است. در بخش تولید کاغذ بسته بندی، ۸۰ واحد فعال وجود دارد که می‌توانند ۱۰۰ درصد نیاز کشور را در این بخش تامین کنند.

  نیاز کشور به کاغذ تیشو

  مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه ‌های بین ‌المللی با اشاره به نیاز  ۱۶۰ هزار تنی کشور به کاغذ تیشو، اظهار کرد: در این بخش، ظرفیت ماشین آلات نصب شده ۳۰۰ هزار تن است که خوشبختانه تمام نیاز داخلی را تامین کرده و وارداتی انجام نمی شود. بر اساس آمارها نیاز کشور به کارتن در حدود یک میلیون تن می‌باشد که ۱۷۰ واحد فعال با ظرفیت تولید ۳ میلیون تن، این میزان نیاز را برطرف می‌کنند.

  وی در پایان اشاره کرد: همچنین ۷۰ کارخانه تولید مقوای بهداشتی هم در داخل وجود دارند که تامین کننده ۱۰۰ هزار تن نیاز در این زمینه هستند.

  بیشتر بخوانید: سومین نمایشگاه کاغذ و مقوا برگزار می ‌شود

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  11 − چهار =