تاثیر فضای کرونایی بر بازار ملزومات چاپ

گفت و گو با هاشم احمدی، مدیر عامل شرکت افق قطعات آسیا

0
30
ملزومات چاپ

مدیرعامل شرکت افق قطعات آسیا که در زمینه تهیه قطعات و ملزومات چاپی فعالیت دارد، گفت: اگر وضعیت کار در روزهای کرونایی ادامه پیدا کند باید بگویم مجموعه های کوچکتر صنعت چاپ به ناچار مجبور خواهند شد تا کار را به مجموعه های بزرگ تر واگذار کنند.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ هاشم احمدی، مدیر عامل شرکت افق قطعات آسیا است، شرکتی که از دیرباز تعامل خوبی با صنعت چاپ داخلی داشته و در دوره های بحران و کمبود همواره مجموعه ای قابل اتکا در بحث تهیه قطعات و ملزومات چاپی به شمار رفته است. وی درباره وضعیت این روزهای کار در صنعت چاپ کشور بیان داشت: شرکت ما کارش را از 13 فروردین ماه و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی آغاز کرد. تمام مراجعه کنندگان ما نیز اصول بهداشتی را رعایت می کنند. 

احمدی درباره وضعیت کار در روزهای کرونا اظهار داشت: نوع کار ما سرویس و خدمات قطعات و ملزومات چاپی است، خدا را شکر کار را شروع کردیم و حضور چاپخانه ها هم به نسبت خوب بوده است.

احمدی بیان داشت: تا جایی که اطلاع دارم عمده چاپخانه ها نیز کارشان را با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی آغاز کردند. در همین مدت بنده بازدیدی از مجموعه چاپ هودیس پارس داشتم و می توانم بگویم کار این مجموعه در رابطه با رعایت نکات بهداشتی عالی و مثال زدنی است. من به واسطه شغلم به چاپخانه های دیگری نیز سر زده ام و می توانم اطمینان دهم که آن ها نیز نکات بهداشتی را رعایت می کنند و دست کم با 95 درصد توانشان مشغول به کار هستند.

مدیر عامل شرکت افق قطعات آسیا درباره وضعیت آینده صنعت چاپ افزود: باید بگویم اگر این وضعیت ادامه پیدا کند مجموعه های کوچکتر صنعت چاپ به ناچار مجبور خواهند شد تا کار را به مجموعه های بزرگتر واگذار کنند؛ البته امیدوارم که به امید خدا با از بین رفتن این بیماری وضعیت اقتصادی کشور بهبود پیدا کند.

وی درباره وضعیت قیمت مواد اولیه و میزان مشتریانش در این روزها گفت: با توجه به وضعیت موجود در بازار، افت 20 الی 30 درصدی داشتیم. علاوه بر این به دلیل ارزش افزوده ای که روی خرید کالای تولیدی در قسمت ترابری داریم با یک افزایش قیمت 40 الی 50 درصدی روبرو خواهیم شد که گریزی از آن نیست؛ به همین دلیل به قطع یقین با ریزش مشتری روبرو خواهیم شد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: فضای کرونایی چیزی حدود 30 تا 40 درصد راندمان کار را پایین آورده است اما در عین حال می توانم بگویم که اکنون 70 الی 80 درصد از چاپخانه ها به کار مشغولند. هاشم احمدی در پایان اظهار امیدواری کرد که با ثابت شدن شرایط، شاهد عادی شدن اوضاع خواهیم بود.

ملزومات چاپ ملزومات چاپ ملزومات چاپ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

یک × 4 =