تاکید مدیر چاپ شایسته بر لزوم حمایت مسئولان از صادرات

  0
  24
  چاپ شایسته

   

  مدیر مجموعه چاپ شایسته گفت: مشهد به دلیل هم‌ جواری با همسایگان خارجی همچون افغانستان و ترکمنستان از ظرفیت‌ های بسیار خوبی برای صادرات برخوردار است اما دولت باید حمایت‌های لازم را از فعالان حوزه چاپ به عمل بیاورد.

  چاپ شایستهمحمد لطفی مدیر مجموعه چاپ شایسته درباره فعالیت‌ های مجموعه ‌خود به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: بنده 42 سال است که در این حوزه فعال هستم، زمانی که افسر نیروی انتظامی بودم در چاپخانه زندان قصر فعالیت داشتم و بعد از آن هم مدیر مسئول چاپخانه نیروی انتظامی شدم. پس از بازنشستگی مدیریت مجموعه آستان قدس رضوی را عهده‌ دار شدم و در نهایت چاپ شایسته را تأسیس کردم؛ سپس چاپخانه صنایع بسته‌بندی مشهد را به همراه فرزندانم راه‌ اندازی کردیم که اولین چاپخانه لیبل رول در استان خراسان رضوی است؛ علاوه بر آن برای توسعه حوزه کاریمان یک زمین در شهرک صنعتی توس گرفتیم و ساختیم که خوشبختانه موفقیت‌ های خوبی نیز به دست آوردیم.

  مدیر مجموعه چاپ شایسته در ادامه توضیح داد: چاپ شایسته انواع لیبل ‌های رول، تگ ‌های چاپی، فویل در محصولات غذایی، انواع لیبل‌ های متالایز و شفاف را نیز تولید می‌ کند، مجموعه ‌هایی همچون شاداب، چین چین، به صبا و کارخانه‌ های داروسازی با ما کار می ‌کنند.

  این مدیر باسابقه و فعال درباره صنعت چاپ مشهد بیان کرد: مشهد به دلیل هم‌ جواری با همسایگان خارجی همچون افغانستان و ترکمنستان از ظرفیت‌ های بسیار خوبی برای صادرات برخوردار است اما دولت باید حمایت‌های لازم را از فعالان حوزه چاپ به عمل بیاورد.

  مدیر چاپ شایسته درباره اهمیت صادرات در حوزه چاپ مشهد گفت: سرمایه و مشتری حساس هستند اگر امنیت لازم را برای جذب آن‌ها فراهم نکنیم به سمت و سوی دیگری می‌روند؛ خیلی از مشتری‌ها سفارشات خود را به پاکستان می‌فرستند چراکه امنیت لازم برای صادرات توسط مسئولان فراهم نشده است. هم‌اکنون حدود یک سال است که سفارشی به آن صورت از ترکمنستان نداشتیم.

  وی در همین رابطه بیان داشت: باید به خاطر داشته باشیم که فعالیت‌های دست‌اندرکاران حوزه چاپی برای ارزآوری به کشور بسیار مهم است و باید زمینه‌های لازم برای فعالیت آن‌ها فراهم شود.

  لطفی یک از مهم‌ ترین مشکلات صنعت چاپ مشهد را در واردات ماشین ‌های چاپی دانست و افزود: واردات ماشین ‌آلات چاپی باید با مطالعه انجام شود، در حال حاضر با تعدد ماشین‌ های چاپی افست روبرو هستیم که به وجود آن‌ ها نیازی نیست و در نتیجه بلااستفاده مانده ‌اند. مسئله اصلی این است که دستگاه‌ هایی که وارد می ‌کنیم به دردمان بخورد. تعامل بین چاپخانه‌ داران کم است؛ باید با یکدیگر تعامل داشته باشیم و ببینیم که استان چه کمبودی دارد و آن دستگاه را وارد کنیم تا همگی بتوانیم از آن استفاده کنیم.

  این مدیر باسابقه صنعت چاپ در پایان آینده صنعت چاپ مشهد را مثبت ارزیابی کرد و افزود: استان خراسان رضوی از ظرفیت‌ های بالایی برای رشد برخوردار است؛ وجود مرقد مطهر امام رضا (ع) و زائران این گنبد گرامی باعث می‌ شود تا این استان همواره پرکار باشد اما چاپخانه‌ داران باید با یکدیگر تعامل داشته و همکاری‌ های لازم برای ارتقا صنعت چاپ مشهد را فراهم کنند.

  بیشتر بخوانید: نفس‌ های صنعت چاپ به شماره افتاده!

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  ده − یک =