تلاش برای رونق بخشیدن به صنعت چاپ

گفت و گو با بهمن پورمند، نایب رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران

0
20
اتحادیه های صنفی

نایب ‌رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران از بی‌رونقی صنعت چاپ در روزهای پسا کرونا خبر داد و گفت: بسیاری از چاپخانه‌ها هنوز آغاز به کار نکرده و یا تعطیل کرده‌اند.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ بهمن پورمند، عضو هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه‌داران تهران در گفت ‌و گو با تسنیم با انتقاد از رویه مسئولان و دولت در حمایت از صنایع چاپ خسارت دیده از کرونا و بی رونقی در صنعت چاپ گفت: بارها با مسئولان مختلف از وزارت ارشاد گرفته تا اتاق اصناف و اتاق تهران درباره وضعیت صنعت چاپ و خسارات زیادی که این صنعت از کرونا دیده است، مذاکره کردیم اما تاکنون هیچ نتیجه‌ای نداشته است.

وی با اشاره به برآورد خسارات صنعت چاپ گفت: اکنون نمی‌توانم رقم برآورد شده را رسانه‌ای کنم، اما وزارت ارشاد در سطح کشور برآوردی داشته است که رقم بالایی را نیز شامل می شود.

پورمند تصریح کرد: در صنعت چاپ از ابتدای سال جاری تاکنون رونق کسب‌وکار نداشته است، چرا که پس از تعطیلی ‌ها نیز ماه رمضان مبارک رمضان آمد و عملاً نیمی از فعالیت‌ها خوابیده است.

وی ادامه داد: در فهرستی که برای حمایت از صنایع اقتصادی آسیب‌دیده آماده شده است، اسمی از چاپخانه‌‌ ها به عنوان یک رسته شغلی آسیب‌دیده نیامده بود،‌ من با مسئولان وزارت صنعت گفت ‌و گو کردم و این گلایه را که چرا اسمی از چاپخانه‌ ها آورده نشده است، مطرح کردم که خوشبختانه برطرف شد.

بیشتر بخوانید: درخواست بهره‌مندی صنعت چاپ از وام حمایتی اصناف

پورمند ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد قابل توجهی از چاپخانه‌ ها در تهران و سراسر کشور هنوز آغاز به کار نکرده ‌اند، چرا که وضعیت سفارشات چاپی و فعالیت آنها مشخص نیست. از سوی دیگر برخی از چاپخانه‌ ها نیز بدون اینکه تغییر کاربری داده باشند تعطیل کرده ‌اند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

16 − دو =