حیات صنعت چاپ در گرو سلامت اقتصاد کشور

  گفت و گو با مدیرعامل مجموعه بازرگانی آلتین نام‌آور

  0
  55
  صنعت چاپ

  مدیرعامل مجموعه بازرگانی آلتین نام‌آور گفت: تمامی کالاها در نهایت نیاز به چاپ، بسته ‌بندی و اتیکت دارند. صنایع بزرگی چون خودرو و یا مواد غذایی نیز به صنعت چاپ وابسته هستند و اگر چرخ این تولیدات بچرخد و رونق داشته باشد صنعت چاپ نیز رونق خواهد داشت؛ بنابراین کل نظام اقتصادی باید در سلامت باشد تا بتوانیم از این رکود دامن‌گیر رها شویم. 

  مجموعه بازرگانی آلتین نام‌آور کار خود را از سال 2005 آغاز کرده و در زمینه واردات مواد اولیه صنعت چاپ فعالیت می ‌کند. این مجموعه با دو کمپانی معتبر SunChemical و Hammond همکاری دارد و نمایندگی این دو کمپانی بزرگ جهانی را در ایران عهده‌دار است. محمود نام‌آور، مدیرعامل این مجموعه بازرگانی مطرح ایران درباره فعالیت‌ های این شرکت به چاپ و نشر آنلاین گفت: ما مرکب‌ های افست و یو وی را به صورت آماده وارد و مرکب‌ های واتر بیس (پایه آب) را با اخذ لیسانس و لیبل SunChemical، مایع تنظیم PH، مایع شستشوی نورد و مایع پاک‌کننده زینک را با مارک Hammond انگلیس در داخل کشور تولید می‌کنیم.

  وی در ادامه درباره وضعیت صنعت چاپ مشهد گفت: صنعت چاپ در مشهد را می ‌توان به 2 قسمت تقسیم کرد. یک بخش بحث نشر است که به واسطه وجود بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا علیه‌السلام و انتشار قرآن و ادعیه فعال است و بخش دیگر نیز مربوط به چاپ بسته‌بندی می ‌شود که آن هم در مشهد با اقبال خوبی روبرو است.

  نام‌آور همچنین بیان داشت: وضعیت سفارش ‌های چاپی در مشهد خوب است هرچند که این روزها کل کشور در رکود به سر می ‌برد و این مسئله تنها مربوط به چاپ نمی ‌شود. می ‌توان گفت واحدهای چاپی که توانایی چاپ لیبل را دارند این روزها فعال ‌ترین بخش در حوزه‌ های چاپی هستند. کسانی که در بخش نشر روزنامه و بسته‌ بندی هستند با افت سفارش‌ ها روبرو شده ‌اند و وضعیت چندان مناسبی ندارند.

  مدیرعامل مجموعه آلتین نام‌آور در پایان گفته‌ های خود بیان داشت: چاپ یک صنعت وابسته است، هر کالایی که شما تولید کنید در نهایت به چاپ منتهی می‌ شود، از لوازم خانگی کوچک تا یک موشک جنگی، تمامی کالاها در نهایت نیاز به چاپ، بسته ‌بندی و اتیکت دارند. صنایع بزرگی چون خودرو و یا مواد غذایی نیز به صنعت چاپ وابسته هستند و اگر چرخ این تولیدات بچرخد و رونق داشته باشد صنعت چاپ نیز رونق خواهد داشت؛ بنابراین کل نظام اقتصادی باید در سلامت باشد تا بتوانیم از این رکود دامن‌گیر رها شویم. حال‌ و روز صنعت چاپ مشهد نیز از این قاعده مستثنا نیست.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دو × یک =