بی مهری با صنعتی که شکوفایی دیگر صنایع را فراهم می کند

  گفت و گو با مجتبي معراج محمدي، رئيس اتحاديه سازندگان کليشه، ليتوگراف، مهر و پلاک و چاپ اسکرين تهران

  0
  21
  صنایع

  رئيس اتحاديه سازندگان کليشه، ليتوگراف، مهر و پلاک و چاپ اسکرين با ابراز تاسف از نوع نگاه به صنعت چاپ گفت: متاسفانه اين صنعت مورد بی مهری واقعی در کشور قرار گرفته است، در صورتی که شکوفايی در اين صنعت موجب شکوفايی در همه صنایع را فراهم خواهد کرد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف تهران، مجتبي معراج محمدی، با بيان این مطلب ادامه داد: فعالان اين صنعت تنها به دليل عشق به کار و حرفه ای که سال های بسياری در آن تجربه کسب کرده اند در اين کار مانده اند و لاغير. کارکردن با دستگاه هايی که نه تنها با تکنولوژی امروزی سازگار نيست؛ بلکه حال خوبي هم ندارد، به سختی انجام می شود.

  محمدی تاکيد کرد: ما نيازمند واردات ماشين آلات و دانش توليد زينک هستيم و با تحقق اين امر می توانيم قدم بلند و موثری در اين زمينه برداريم و اجازه ندهيم بيش از اين تحمل گرانی محصول نهايی بر مصرف کننده طاقت فرسا تر شود. با راه اندازی خط توليد به اشتغال زايی کشور کمک شايانی نماييم. مسئولان نگذارند صنعت چاپ و ليتوگرافی، بيش از اين زيان دهد. نفس اين صنوف به شماره افتاده است.

  صنایعوی با استقبال از تخصيص يک رشته تحصيلي در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی پليمر بيان داشت: با تلاش های بسيار مجدانه استاد گرمابی در خصوص تخصيص رشته مهندسی پليمر در مقطع کارشناسي ارشد اين رشته از سال آينده به پذيرش دانشجو اقدام خواهد کرد.

  رئيس اتحاديه سازندگان کليشه، ليتوگراف، مهر و پلاک و چاپ اسکرين در ادامه اظهار داشت: رشته تحصيلی پليمر در دانشگاه برای دانش پژوهانی که در اين راستا می توانند به ارتقای بسترهايی در زمينه های صنعت چاپ کمک کنند، قدم بسيار خوب و موثری در اين صنعت مادر است. صنعت چاپ پايه و ويترين تمامی صنایع است و به جرات می توان گفت؛ بدون اين صنعت هيچ صنعتی بخوبی معرفی نمی شود، صنایع غذايی، بهداشتی- دارويی، پوشاک، صنایع کفش، لوازم خانگی و… هزاران صنعت ديگر با وجود صنعت چاپ در دنيا شناخته می شوند، لذا هر چه در اين صنعت سرمايه گذاری شود کم است.

  محمدی اضافه کرد: در کشور به شدت نيازمند پژوهش و تحقيق در زمينه صنعت چاپ هستيم، به شدت نيازمند به روز شدن هستيم. هر محصول داخلی با صنعت به روز چاپ می تواند در خارج از کشور نماد کشور در حال رشد را نشان دهد. بسته بندی و چاپ در دنيا نقشی بسيار مهم تر از محصول توليدی دارد. متاسفانه با بی توجهی به اين صنعت زمينه استقبال بيشتر را از بين خواهيم برد، مسئولان امر به خصوص در وزارت صمت از پژوهش و تحقيق در اين زمينه حمايت کنند. شکوفايی در اين صنعت موجب شکوفايی در همه صنایع را فراهم خواهد کرد.

  بیشتر بخوانید: گرانی بی سابقه قیمت مواد اولیه در حوزه چاپ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نه − 1 =