محمد فرمنش: وضعیت بازار ملزومات صنعت چاپ غیر قابل پیش بینی است

گفت و گو با محمد فرمنش، مدیر عامل مجموعه کاج

0
21
محمد فرمنش

 محمد فرمنش گفت: شرایط کنونی به قدری غیر قابل پیش بینی است که نمی توان هیچ گونه نظری درباره وضعیت صنعت چاپ و یا به طور کلی اقتصاد کشور در روزهای آتی داشت.

محمد فرمنش، مدیر عامل مجموعه کاج است، مجموعه ای پرسابقه در حوزه تهیه و توزیع ملزومات چاپی، وی در گفت و گو با چاپ و نشر آنلاین درباره شروع به کار کاج بیان داشت: ما کار را از 31 فروردین ماه و طبق بخش نامه وزارت بهداشت شروع کردیم.

فرمنش در ادامه افزود: کار با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و در محیطی کاملا استریل انجام می شود. کارکنانی که در مجموعه کاج کار می کنند چیزی در حدود 30 سال است که با مجموعه ما همکاری دارند، حفظ جان کارکنان برای ما در اولویت قرار دارد؛ به همین دلیل استفاده از ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کننده در محیط کاریمان الزامی است.

محمد فرمنش در پاسخ به سوال ما مبنی بر چگونگی بازار کار در روزهای بحران کرونایی پاسخ داد: متاسفانه باید اذعان داشت که 30 الی 40 درصد از مشتریان مواد تولیدی و اولیه صنعت چاپ همچنان فعال هستند اما 50 درصد کار افول داشته است.

مدیر عامل مجموعه کاج همچنین درباره وضعیت آینده بازار گفت: شرایط کنونی به قدری غیر قابل پیش بینی است که نمی توان هیچ گونه نظری درباره وضعیت صنعت چاپ و یا به طور کلی اقتصاد کشور در روزهای آتی داشت. مجموعه کاج قبل از این قضایا هر زمان که می خواست به کاری ورود پیدا کند یک بر آورد و تحلیل کلی از فضای پیرامون می کرد و بعد تصمیماتش را اتخاذ می کرد؛ اما متاسفانه با اتفاقات اخیر، تحریم ها و بحران کرونا، وضعیت بازار آشفته و غیر قابل پیش بینی است. وی در پایان بیان داشت: اگر وضعیت به همین منوال پیش برود در آینده با تورم، بیکاری و افت شدید کار و بازار روبرو خواهیم شد.

بیشتر بخوانید: 

نرگس فرمنش: صنعت چاپ راکد نخواهد ماند

قیمت های نجومی مواد اولیه در صنعت چاپ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

2 × 3 =