افزایش قیمت مواد اولیه مصرفی چاپ ناشی از عدم نظارت

  گفت ‌و گو با احمد ابوالحسنی، عضو هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه‌ داران تهران

  0
  56
  مواد اولیه مصرفی چاپ

  عضو هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه‌ داران تهران از افزایش قیمت مواد اولیه مصرفی چاپ چون زینک،‌ الکل‌، مرکب‌، کاغذ و مقوا طی هفته ‌های گذشته در سایه نبود نظارت انتقاد کرد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ احمد ابوالحسنی، عضو هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه‌ داران تهران در گفت ‌و گو با تسنیم،‌ با انتقاد از افزایش قیمت ناگهانی زینک در بازار گفت: طی هفته ‌های گذشته قیمت هر ورق زینک از 22 هزار تومان به 26 هزار تومان رسیده است، تازه این زینک ‌ها از کیفیت درجه 2 و 3 برخوردارند.

  وی ادامه داد: متاسفانه روز به روز بازار مواد اولیه مصرفی چاپ خراب تر می‌ شود. کاغذ و مقوا،‌ الکل و مرکب نیز به شدت دچار افزایش قیمت هستند.

  ابوالحسنی با اشاره به دلایل مواد اولیه مصرفی چاپ گفت:‌ افزایش نرخ ارز موجب شده که واردکنندگان این کالاهای مصرفی قیمت‌ ها را افزایش دهند،‌ در حالیکه این کالاها مدت ها پیش و با نرخ ارز پایین ‌تر به ایران وارد شده ‌اند‌، اما واردکننده و فروشنده با این توجیح که بعدا نمی ‌تواند کالا را جایگزین کند،‌ اقدام به افزایش قیمت کرده است.

  وی گفت:‌ متاسفانه هیچ نظارتی هم از سوی سازمان ‌ها و نهادهای مربوطه انجام نمی ‌شود و نظارت بر توزیع اگر انجام شود،‌ ما شاهد این افزایش قیمت ‌ها نخواهیم بود.

  ابوالحسنی در پاسخ به اینکه شاید کمبود عرضه موجب افزایش قیمت شده است،‌ گفت:‌ خیر چنین نیست،‌ زینک به اندازه کافی برای مصرف ماه ‌های پیش رو در بازار موجود است.

  بیشتر بخوانید: قیمت های نجومی مواد اولیه در صنعت چاپ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  11 − دو =