نمایشگاه چاپ راهی به سوی صادرات

  0
  16
  نمایشگاه چاپ

   بیست و ششمین نمایشگاه چاپ و بسته بندی در آذر ماه امسال و در محل نمایشگاه های بین المللی برگزار شد. این نمایشگاه با هدف رشد و ارتقاء صنعت معظم چاپ و همکاری فعالان این حوزه دایر شد. 

  محمد رستمی، معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین درباره نمایشگاه چاپ، بسته‌بندی و ماشین‌آلات وابسته گفت: نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی امسال از نظر کیفیت و حتی غرفه‌آرایی خیلی بهتر از سال‌های گذشته بود.

  وی ادامه داد: این نمایشگاه فرصت خیلی خوبی برای تولیدکنندگان و دست‌اندرکاران حوزه‌ چاپ بسته‌بندی بود که توانستند خدماتشان را به بهترین وجه معرفی کنند و به بازاریابی هدفمند پرداختند و این حضور در رونق تولید بسیار موثر بود.

  نمایشگاه چاپ راهی به سوی صادرات غیر نفتی

  رستمی در انتها به بی‌پایان بودن این حوزه پرداخت و اظهار داشت: کارهای بازاریابی و نمایشگاهی هیچ پایانی ندارد و می‌توانیم از نظر اطلاع‌رسانی و افزایش تعداد مخاطبان، سفارش بیشتری بگیریم در این صورت است که موفق‌تر عمل خواهیم کرد. هر چه بازدیدکنندگان بیشتر باشند و بتوانیم کارشناسان بیشتری را با تازه‌های این صنعت آشنا کنیم در بهبود کارهای تولیدی بهتر عمل کرده‌ایم.

  وی در انتها خاطرنشان کرد: با توجه به سرمایه‌گذاری گسترده‌ای که صورت گرفته؛ جا دارد با تبلیغات و اطلاع‌رسانی بیشتر مخاطبان بیشتری جذب این نمایشگاه شوند و از آن بهره ببرند.

   

  صنعت چاپ در کشور ایران می تواند این روزها نقش پر رنگ تری نسبت به گذشته داشته باشد. با توجه به مشکلات پیش آمده  در زمینه صادرات نفت ایران این حوزه می تواند با توان بالایی که در بخش های مختلف دارد جای خالی درآمدهای نفتی را پر کند اما نیاز به حمایت و پشتیبانی از جانب دولت در این حوزه به شدت احساس می شود.

  با سیاست های صحیح و سرمایه گذاری های لازم این صنعت می تواند در زمینه ایجاد اشتغال و از بین بردن مشکلات اقتصادی یار دولت باشد و اندکی از بار سنگین تحریم های ظالمانه را پر کند.

  در این میان نمایشگاه های اینچنینی می تواند راهشگای  فعالان حوزه چاپ باشد، یعنی هم فعالان این صنعت می توانند با یکدیگر هر چه بهتر تعامل برقرار کرده و از زمینه های فعالیت یکدیگر مطلع شوند و هم باب رقابت و هم اندیشی ایجاد شود.

  علاوه بر آن نمایشگاه می تواند به دانشگاهی تبدیل شود تا از به روزترین فن آوری های صنعت چاپ آگاه شوند و تصمیمات مناسبی برای واردات ماشین آلات چاپی مورد نیاز خود بگیرند.

  بیشتر بخوانید:

  استقبال از نمایشگاه چاپ

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  17 − سیزده =