نمایشگاه چاپ امسال از همیشه بهتر بود

  0
  30
  نمایشگاه چاپ

  بیست و ششمین نمایشگاه چاپ و بسته  بندی و ماشین آلات وابسته امسال با حضور گسترده علاقه مندان در محل نمایشگاه بین المللی برگزار شد. این نمایشگاه که از ۸ تا ۱۱ آذر ماه ادامه داشت نقاط قوت و ضعف فراوانی داشت؛ چاپ و نشر آنلاین در این باره به سراغ شرکت کنندگان حاضر در نمایشگاه رفت و پای حرف ها و درد دل هایشان نشست.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین، حسین محمدی؛ مدیرعامل چاپ و بسته‌بندی تک در مورد نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران گفت: امسال اولین بار بود که در نمایشگاه چاپ شرکت کردم، نمایشگاه و حضور در آن همیشه خوب است ولی اگر بگویم نمایشگاه چاپ بیست و ششم بهتر از خوب بود، چیزی به‌گزاف نگفته‌ام. استقبال از غرفه‌ی ما خیلی خوب و چشمگیر بود.

  وی افزود: بنده به‌صورت حضوری نیز از عملکرد مجری نمایشگاه تشکر کردم و جا دارد از طریق نشریه شما نیز تشکر ویژه‌ای از آنان داشته باشم که هیچ کم و کسری نداشتیم.

  من تاکنون حدوداً از ۲۰ تا ۳۰ نمایشگاه خارجی بازدید کرده‌ام، می‌توانم بگویم یک غرفه‌گذار بعد از اتمام نمایشگاه به بازخورد حضور خود دست می‌یابد اما ظاهر کار برای ما بسیار راضی کننده بوده است.

  مدیرعامل چاپ و بسته‌بندی تک در ادامه از مشکلات صنعت چاپ گفت و افزود: ما فعالان صنعت چاپ هنوز نمی‌دانیم متولی صنعت چاپ چه کسی است و دولت هیچ تسهیلاتی را برای این صنعت در نظر نمی‌گیرد؛ همین مسئله باعث شد که حدود ۱۵۰ چاپخانه در شهر تهران مجبور به تعطیلی شوند.

  با این تفاسیر نمی‌توانیم کار جدیدی را ارائه دهیم زیرا با افزایش نرخ ارز قیمت ماشین‌آلات چاپ سر به فلک کشیده است، ما حتی نمی‌توانیم ماشین کارکرده تهیه کنیم و این وضعیت در طولانی مدت به ضرر این صنف است.

  امیدوارم این مشکلات زودتر از جامعه‌ی چاپ رخت ببندند و ما باز هم شاهد رونق این صنعت مادر باشیم. در انتها برای شما و همه‌ی همکارانم در صنعت چاپ آرزوی موفقیت دارم.

  صنعت چاپ از مهمترین صنایعی است که می تواند در شرایط تحریم به داد کشور برسد، این صنعت پتانسیل های بسیار زیادی دارد که می تواند به اشتغال و رونق اقتصاد کمک کند؛ اما مسئله اینجاست که دولت باید با سیاست های درست و به جا به رونق این صنعت مادر کمک کند.

  متاسفانه کشورهایی همچون ترکیه توانسته اند با اتخاذ سیاست های درست و اصولی به پیشرفت این صنعت در کشورشان کمک کنند به طوری که این کشور هم اکنون در منطقه  حرف اول را در حوزه چاپ می زند. اما با همه این تفاسیر با حمایت های درست دولتی و تلاش های فعالان این صنعت قادر خواهیم بود تا از ظرفیت های این صنعت در جهت ارتقاء وضعیت اقتصادی کشور بهره مند شویم.

  باید با کشورهای همسایه همچون هند و افغانستان که در این صنعت عقب تر هستند تبادلات لازم انجام شود و به صادرات ماشین آلات چاپی و همچنین محصولات چاپی به این کشورها اقدام کنیم؛ همچنین دانش روز دنیا درباره ماشین آلات صنایع چاپ را فرا بگریم تا با آگاهی کامل به خرید ماشین آلات مورد نیاز اقدام کنیم.

  بیشتر بخوانید: تاریخ برگزاری نمایشگاه چاپ نامناسب بود
  نمایشگاه چاپ مکانی برای دید و بازدید فعالان این حوزه
  نمایشگاه چاپ و بسته بندی نیازمند تبلیغات

   

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  8 − 6 =