نمایشگاه چاپ چهارراه برقراری ارتباط صنایع

  گفت و گو با علی مهتاب‌خواه مدیرعامل مجموعه سالنامه دموت

  0
  12
  نمایشگاه چاپ

  بیست و ششمین نمایشگاه چاپ بسته بندی و ماشین آلات وابسته در آذرماه امسال و در محل نمایشگاه بین المللی برزگرا شد. این نمایشگاه که با حضور فعالان این حوزه بر پا شده بود با استقبال خوب اهالیصنعت چاپ روبرو شد و اکثر شرکت کنندگان نیز از حضور در نمایشگاه اظهار رضایت داشتند. در این نمایشگاه علاوه بر اهالی حوزه چاپ  اهالی صاحبان صنایع دیگر نیز حضور داشتند و تبادلات خوبی میان فعالان این حوزه ها برقرار شد، یکی از فعالان این حوزه علی مهتاب خواه است، وی از قدمت و حضور قوی اهالی حوزه چاپ می گوید.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین، علی مهتاب‌خواه مدیرعامل مجموعه سالنامه دموت درباره نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی گفت: بیست و ششمین دوره‌ی نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی برابر با هشتمین دوره از حضور ما در این نمایشگاه است. این دوره از نمایشگاه نسبت به قبل زودتر برگزار شد که به این خاطر برخی از همکاران ما آمادگی لازم برای حضور در آن را نداشتند ولی ما سعی کردیم خودمان را آماده کنیم و حتی‌المقدور از محصولات سال‌های گذشته و نمونه‌هایی از کارهای امسال در این رویداد حاضر شویم که خیلی خوب بود. البته ما تمام تلاشمان را کردیم تا عمده محصولات جدیدمان را به این نمایشگاه برسانیم.

  وی افزود: یکی از نقاط قوت این نمایشگاه تاریخ برگزاری آن بود که ما را بر آن داشت تا زودتر به فکر تهیه نمونه‌های جدید بیفتیم؛ البته از مزیت‌های دیگر این نمایشگاه حضور بازدیدکنندگانی قوی از مشاغل و صنایع دیگر برای امر بسته‌بندی بود. نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی ازنظر اسم و رسم و قدمت به‌گونه‌ای است که به همه‌ی صنایع مرتبط است و بازدیدکنندگان بسیار زیادی به آن مراجعه می‌کنند.

  برگزاری نمایشگاه چاپ  در روز جمعه

  مهتاب‌خواه تأکید کرد: روز جمعه بهترین روز و گل روزهای نمایشگاه است و تعداد بازدیدکنندگان در این روز بسیار زیاد است که متأسفانه با روز اول و افتتاحیه مقارن شد که ضعف این دوره از نمایشگاه به‌حساب می‌آید، البته ما در این دوره نمایشگاه ازنظر خدمات و حمل‌ونقل مشکلاتی داشتیم که پیشنهاد می‌دهم درصدد رفع آن‌ها برآیند. به‌جز موارد ذکر شده تمام وجوه این دوره از نمایشگاه عالی بود.

  مدیرعامل مجموعه سالنامه دموت در انتها خاطرنشان کرد: هزینه‌های تهیه غرفه در نمایشگاه بسیار زیاد است و بهتر است برگزارکنندگان مراعات حال تولیدکنندگان را بکنند و تخفیفاتی را برایشان در نظر بگیرند، همان‌طور که دولت امسال برای ما که در نمایشگاه‌های خارجی شرکت کردیم یارانه در نظر گرفت.

  با وجود استقبال خوبی که بازدیدکنندگان از نمایشگاه چاپ به عمل آوردند اما این نمایشگاه یک نکته ضعف مهم داشت که تقریبا همه شرکت کنندگان به آن اشاره کردند، زمان برگزاری نمایشگاه مصادف با روز جمعه بود، گرچه شرکت کنندگان از این مطلب که رور جمعه در برنامه برگزاری نمایشگاه قرار داشت اظهار رضایت کردند اما آن ها اعتقاد داشتند که روز آغازین نباید با جمعه شروع می شد و علاوه بر آن ساعت پایانی نمایشگاه یعنی ساعت ۵ باعث شد تا خیلی از افرادی که می خواستند در نمایشگاه شرکت کنند نتوانند خود را به نمایشگاه برسانند. آنها از مسئولین برگزاری نمایشگاه خواستند تا در صورت امکان این مشکلات برای سال های آینده برطرف شوند.

  صنعت چاپ همانطور که می دانید صنعتی قوی و اشتغال زا است و در هر کجای دنیا که به این صنعت بها داده شد ثمرات مثبتی نیز داشته، این صنعت پر از پتانسیل های فراوان است اما نیاز به توجه و نوآوری دارد. در کشور هایی همچون کشور ترکیه مسئولان متوجه این امر شده و سرمایه گذاری های لازم را در این رشته مبذول داشته اند، کشور عزیزمان ایران نیز در این باره نیاز به حمایت و پشتیبانی دارد تا بتواند بر مشکلات پیش رو غلبه کند.

  بیشتر بخوانید:

  نمایشگاه چاپ فرصتی برای ارتباطات موثر رو در رو

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × 3 =