حضور قدرتمند چین در نمایشگاه چاپ

  0
  20
  نمایشگاه چاپ


  بیست و ششمین نمایشگاه چاپ و بسته بندی ماشین آلات وابسته در آذر ماه امسال در محل نمایشگاه بین المللی برگزار شد. در این آوردگاه  فعالان این حوزه حضور بهم رساندند و به تبادل اطلاعات با یکدیگر پرداختند. این آوردگاه  محلی بود برای دیدار و تبادل اطلاعات میان فعالان این حوزه، امیر خاتم ساز یکی از فعالان این حوزه درباره نقاط قوت و ضعف نمایشگاه نقطه نظرات خود را با چاپ و نشر آنلاین مطرح کرد.

  امیر خاتم‌ساز، مدیرمسئول مجموعه سورنا گرافیک با توضیح مختصری از کار خود گفت: فعالیت تخصصی ما در زمینه‌ی کارت ویزیت لمینیت و کارت ویزیت فانتزی است و ما از سال ۱۳۸۳ به‌طور حرفه‌ای کارمان را شروع کرده‌ایم و هم‌اکنون با دستگاه پانچ اتوماتیکی که وارد کرده‌ایم می‌توانیم در سرعت‌بالا با کیفیت بیشتری به ارائه محصول بپردازیم.

  وی درباره بیست و ششمین نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی بیان کرد: تاکنون به‌عنوان غرفه‌گذار در نمایشگاه چاپ تهران شرکت نکرده‌ام ولی در نمایشگاه‌های اصفهان به‌عنوان شرکت‌کننده حاضر بودم. از سال ۸۵ هر ساله از این نمایشگاه بازدید کرده‌ام و معتقدم نمایشگاه امسال نسبت به پارسال خوب بود ولی سال به سال نسبت به سال‌های اولیه ضعیف‌تر می‌شود.

  جای خالی  شرکت های خارجی در نمایشگاه چاپ

  به گفته خاتم‌ساز ضعف نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی در این است که شرکت‌هایی که تولیدکننده ماشین‌آلات چاپ و بسته‌بندی هستند به‌خصوص شرکت‌های خارجی حضور ندارند.

  مدیرمسئول مجموعه سورنا گرافیک تصریح کرد: شرکت‌های داخلی معمولاً به علت بالا بودن هزینه‌‌ی تهیه غرفه‌، سال به سال کمتر می‌شوند و شرکت‌های خارجی نیز به دلیل تحریم‌ها در این نمایشگاه حاضر نمی‌شوند.

  وی افزود: اطلاع‌رسانی نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران خیلی خوب است و باعث شده از کشور چین که در خدمات پس از چاپ پرقدرت عمل کرده‌اند در این نمایشگاه غرفه بگیرند. کاش می‌شد کاری کرد که در نمایشگاه، ماشین‌آلات چاپ بیشتر عرضه شود. اگر واردات و گمرکات تسهیل شود، قطعاً ماشین‌آلات بیشتری در نمایشگاه ارائه خواهد شد و نمایشگاه پربارتر می‌شود.

  بیشتر بخوانید:

  نمایشگاه به مثابه یک دانشگاه

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  10 − 5 =