استقبال از نمایشگاه چاپ

  0
  16
  نمایشگاه چاپ

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین، بیست و ششمین نمایشگاه چاپ و بسته بندی در آذر ماه امسال و در محل نمایشگاه های بین المللی برگزار شد. این نمایشگاه با هدف رشد و ارتقاء صنعت معظم چاپ و همکاری فعالان این حوزه دایر شد. 

  واراند گاوافیان یکی از شرکت کنندگان با سابقه در نمایشگاه چاپ و بسته بندی  عملکرد بیست ششمین دوره این نمایشگاه را مثبت ارزیابی کرد و افزود با وجود همه مشکلات اما شاهد حضور خوبی در نمایشگاه بودیم. وی در این باره با چاپ و نشر آنلاین گفتگوی کوتاهی انجام داد.

   واراند گاوافیان، مدیرعامل شرکت دوستان شیمی درباره بیست و ششمین نمایشگاه چاپ، بسته‌بندی و ماشین‌آلات وابسته گفت: بیش از ۱۰ دوره و از سال ۷۳ در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی شرکت کردیم که دفعه آخر دو سال گذشته بود.

  برخلاف تصورمان به خاطر شرایط بد اقتصادی فکر می‌کردیم شرکت‌کنندگان زیادی در این نمایشگاه اقدام به تهیه غرفه نکنند ولی برعکس، از این دوره استقبال شایانی شد.

  وی افزود: روز اول نمایشگاه که با روز جمعه برابر بود، روز بسیار خوب و پر باری بود، خیلی از چاپخانه‌داران در نمایشگاه حاضر شدند و بازدید قابل‌توجه بود. روز دوم یا شنبه قدری استقبال کاهش یافت ولی روزهای بعدی بازدیدکنندگان بسیاری به این نمایشگاه مراجعه کردند.

  گاوافیان در ادامه از مزایای نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی گفت: مشتریان و افرادی که به محصولات ما نیاز دارند، بسیار زیادند و ما در این دوره از نمایشگاه با مشتریان و چاپخانه‌داران جدیدی از نزدیک ملاقات کرده و قرار همکاری گذاشتیم.

  در زمینه‌ی فروش نیز فعالیت‌هایی در نمایشگاه صورت گرفت و ما بعد از اتمام آن به برگزاری جلسات با مشتریانمان ادامه خواهیم داد و معرفی محصولاتمان را پیگیری خواهیم کرد. البته مجموعه ما مشتریان خاص خود را دارد؛ علاوه بر آن نمایشگاه محلی برای دیدوبازدید با مشتریان قدیمی است که نمایشگاه این دوره از این بابت هم نیاز ما را مرتفع کرد.

  حضور گسترده  در نمایشگاه چاپ

   

  مدیر تولید شرکت دوستان شیمی در انتها خاطرنشان کرد: به نظر بنده این نمایشگاه برخلاف شرایط اقتصادی حاکم بر کشور و افزایش نرخ بنزین و افزایش قیمت حمل‌ونقل، نسبت به دو سال گذشته بهتر بود و از سمت شهرستان‌ها استقبال خیلی خوبی از نمایشگاه صورت گرفت.

  صنعت چاپ در کشور ایران می تواند این روزها نقش پر رنگ تری نسبت به گذشته داشته باشد. با توجه به مشکلات پیش آمده  در زمینه صادرات نفت ایران این حوزه می تواند با توان بالایی که در بخش های مختلف دارد جای خالی درآمدهای نفتی را پر کند اما نیاز به حمایت و پشتیبانی از جانب دولت در این حوزه به شدت احساس می شود.

  با سیاست های صحیح و سرمایه گذاری های لازم این صنعت می تواند در زمینه ایجاد اشتغال و از بین بردن مشکلات اقتصادی یار دولت باشد و اندکی از بار سنگین تحریم های ظالمانه را پر کند.

  در این میان نمایشگاه های اینچنینی می تواند راهشگای  فعالان حوزه چاپ باشد، یعنی هم فعالان این صنعت می توانند با یکدیگر هر چه بهتر تعامل برقرار کرده و از زمینه های فعالیت یکدیگر مطلع شوند و هم باب رقابت و هم اندیشی ایجاد شود.

  علاوه بر آن نمایشگاه می تواند به دانشگاهی تبدیل شود تا از به روزترین فن آوری های صنعت چاپ آگاه شوند و تصمیمات مناسبی برای واردات ماشین آلات چاپی مورد نیاز خود بگیرند.

  بیشتر بخوانید:

  حضور قدرتمند چین در نمایشگاه چاپ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 × دو =