جای خالی بزرگان در نمایشگاه چاپ

  گفت و گو با مدیرعامل مجموعه ریما پک

  0
  30
  نمایشگاه چاپ

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین، بیست و ششمین نمایشگاه چاپ و بسته بندی ماشین آلات وابسته در آذر ماه امسال در محل نمایشگاه بین المللی برگزار شد. در این نمایشگاه فعالان این حوزه حضور بهم رساندند و به تبادل اطلاعات با یکدیگر پرداختند. این نمایشگاه محلی بود برای دیدار و تبادل اطلاعات میان فعالان این حوزه، امیر رضا صالحی یکی از فعالان حوزه چاپ درباره نمایشگاه چاپ و بسته بندی دیدگاه ها و نقطه نظراتی داشت که با چاپ و نشر در میان گذاشت، وی ابراز امیدواری کرد که آینده صنعت کشور روز به روز بهتر شود.

  امیررضا صالحی، مدیرعامل مجموعه ریما پک درباره نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی گفت: امسال برای سومین دوره است که در این نمایشگاه شرکت می‌کنیم. نمایشگاه امسال هم جنبه‌های مثبت و خوب داشت و هم جنبه‌های متأثرکننده. برایمان خیلی ناراحت‌کننده بود که برخی از همکارانی که در این حوزه بسیار پرقدرت بودند در این دوره از نمایشگاه شرکت نکردند؛ ما دوست داشتیم همه بزرگان در این نمایشگاه حضور می‌داشتند تا بستری برای رقابت بهتر فراهم شود.

  وی با اظهار تأسف افزود: شرایط به‌گونه‌ای است که ورود به هر صنعتی نه صرفاً صنعت چاپ و بسته‌بندی، سخت شده است. افزایش ظرفیت و تولید محصولات جدید به خاطر افزایش قیمت‌ها شاید اصلاً توجیهی نداشته باشد؛ به‌خصوص صنعت چاپ و بسته‌بندی که بسیار سرمایه‌بر است و فضای زیاد و سرمایه در گردش بسیار بالایی را می‌طلبد. بااین‌حال مجموعه‌هایی در این صنف توانسته بودند خودشان را به تثبیت برسانند و به ارائه‌ی کارهای جدید بپردازند.

  مدیرعامل مجموعه ریما اشاره کرد: امیدواریم وضعیت اقتصادی کشور سروسامان بگیرد. ما همواره رونق بازار را خواستاریم؛ اگر چرخ همه‌ی صنایع بچرخد، ما نیز در صنعت چاپ می‌توانیم از این رونق بهره‌مند شویم.

  صالحی با بیان ابراز رضایت از عملکرد مجری نمایشگاه بیان کرد: امسال به ما محبت داشتند و غرفه‎ای به ریما پک در سالن ۳۸ اختصاص دادند تا ما نیز خودمان را به‌خوبی معرفی کنیم. مجموعه ما یک مجموعه تک منبعی در جاده کرج است؛ ما ورق کارتن را خودمان تأمین می‌کنیم و تمام عملیات در مجموعه ریما انجام می‌شود. شاید ما مجموعه کوچکی باشیم ولی کامل هستیم، امیدواریم محبت مجری برگزاری نمایشگاه سال آینده نیز شامل حال ما شود.

  سالن های پراکنده در نمایشگاه چاپ

  وی با اشاره به نقاط ضعف این دوره از نمایشگاه چاپ گفت: یکی از نقاط ضعف این نمایشگاه پراکندگی آن بود. سالن‌ها قابلیت تمرکز بیشتر را دارند تا صنوف رسته‌بندی شده و هر رسته در یک سالن متمرکز شود، این کار برای بازدیدکنندگان نیز بهتر خواهد بود. نهایتاً می‌توانند یکی دو سالن را برای مجموعه‌های باسابقه‌ای که همیشه در نمایشگاه بوده‌اند در نظر گرفت و الباقی را رسته بندی کرد، چون چاپ و بسته‌بندی مختص به چاپ سلولزی نیست.

   

  حوزه چاپ پتانسیل های فراوانی برای اشتغال زایی دارد. این حوزه می تواند در شکوفایی اقتصادی مملکت نقش مهمی ایفا کند اما نیاز به توجه و رسیدگی دولت و مسئولان دارد.

  برگزاری این نمایشگاه ها می تواند به فعالان این حوزه کمک کند تا نقاط قوت و ضعف این صنعت را بهتر بشناسند، با یکدیگر تعامل برقرار کنند و علاوه بر رقابت سازنده، استانداردهای جهانی صنعت چاپ را بالا ببرند.

  بیشتر بخوانید:
  نمایشگاه؛ فرصتی برای تولید کنندگان داخلی حوزه چاپ

   

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  12 + 12 =