حمایت مسئولان از نمایشگاه چاپ

  0
  18
  نمایشگاه چاپ

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین، بیست و ششمین نمایشگاه چاپ تهران با حضور فعالان حوزه چاپ در آذر ماه امسال به کار خود پایان داد. این نمایشگاه با هدف آشنایی و تعامل فعالان حوزه چاپ با یکدیگر بر پا شده بود. در این نمایشگاه اعضای این حوزه گرد هم آمده و محصولات خود را عرضه کردند. 

  سید مرتضی عربشاهی؛ مدیر مجموعه فراتک درباره نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی گفت: امسال دومین دوره است که در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی حضور داشتیم. سال قبل به‌صورت ارزی و امسال به‌صورت ریالی در نمایشگاه شرکت کردیم. دلیل آن هم گرانی ارز و تورم زیاد است.


  عدم  راهنمایی در نمایشگاه چاپ

  وی افزود: سال اول که در نمایشگاه شرکت کردیم غرفه‌ای ۲۰ متری تهیه کردیم و کسی به‌درستی ما را راهنمایی نکرد که می‌توانیم به‌صورت ارزی _ ریالی هم در نمایشگاه غرفه بگیریم ما گمان می‌کردیم باید همه هزینه را به‌صورت ارزی و نقداً پرداخت کنیم. متأسفانه در جانمایی نیز جای مناسبی را در اختیار غرفه ما قرار ندادند. به اعتقاد من نمایشگاه ابزاری برای استفاده برخی از ارگان‌ها شده تا اینکه بخواهد از بخش صنعتی کشور حمایت کند.

  عربشاهی تأکید کرد: زمانی که جانمایی‌ها انجام شد به ما اعلام کردند که ۲۵ متر را برای مجموعه ما در نظر گرفته‌اند ولی زمانی که غرفه‌ساز آمده بود متوجه شدیم که غرفه‌مان ۳۱ متر است و در مجوزهای ساخت با مشکل مواجه شدیم.

  مدیر مجموعه فراتک ادامه داد: ازنظر من نمایشگاه‌هایی که در صنعت چاپ برگزار می‌شود هیچ کاربردی ندارند و تنها به دیدوبازدید می‌گذرند و این دیدوبازدیدها هم هیچ منفعتی برای صنعت چاپ ندارند. شاید برای عده‌ای که تازه به این صنعت وارد شده‌اند درهای جدیدی باز شود ولی برای قدیمی‌های این صنعت حضور در نمایشگاه تفاوت چندانی ندارد.

  وی در انتها درباره ارتقا و پیشرفت نمایشگاه گفت: اگر مسئولان می‌خواهند اتفاق بهتری در نمایشگاه و صنعت چاپ رخ دهد باید حمایت بیشتری را انجام دهند و به‌جای برگزاری سالانه این نمایشگاه، آن را دو سالانه برگزار کنند تا در این مدت ارتقایی در صنعت ایجاد شود.

  بیشتر بخوانید:

  اتحادیه چاپ پیگیر متمم مالیات‌ های غیرمنصفانه

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  7 − یک =