مدیر چاپخانه سریع چاپ نگارش: حال صنعت چاپ اصفهان نامساعد است

  گفت و گو با محمدرضا خائفی، مدیر چاپخانه سریع چاپ نگارش

  0
  96
  وام های ارزان قیمت بانکی

  مدیر چاپخانه سریع چاپ نگارش اصفهان معتقد است در حالت کلی حال صنعت چاپ استان اصفهان چندان مساعد نیست.

  چاپخانه سریع چاپ نگارشمحمدرضا خائفی، مدیر چاپخانه سریع چاپ نگارش درباره حال ‌و روز صنعت چاپ اصفهان به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: صنعت چاپ در حوزه نشر و بسته‌بندی در استان اصفهان در رکود کامل به سر می ‌برد؛ شرایط به وجود آمده نیز معلول تورم و رکود بازار است که در سراسر کشور به وضوح مشاهده می ‌شود. اکثر چاپخانه‌ ها به‌صورت پاره‌وقت کار می ‌کنند. کل اقتصاد مملکت بیمار است، زمانی صنعت چاپ کشور می ‌تواند جانی دوباره بگیرد که حال اقتصاد کل کشور بهبود یافته باشد.

  خائفی در ادامه یکی از نقاط ضعف صنعت چاپ اصفهان را نبود نیروی‌ های کارآمد و آموزش دیده عنوان کرد و افزود: متأسفانه ما در استان اصفهان نیروی انسانی ماهر که با فوت و فن صنعت چاپ به خوبی آشنا باشد کم داریم و نیاز است که دانش خود را در این حوزه افزایش دهیم.

  وی درباره میزان سفارشات چاپی استان اصفهان تصریح کرد: تا چندین سال پیش سفارشات بسیار زیادی از استان‌ های مختلف به‌خصوص از مناطق جنوبی کشور داشتیم. بسیاری از کارهای چاپی استان‌ های جنوبی کشور در اصفهان انجام می‌شد اما در چند سال اخیر متأسفانه سفارشات به تهران فرستاده می‌شود و حجم کاری این استان پایین آمده است.

  این فعال صنفی توضیح داد: اکنون در تهران چاپخانه ‌هایی شکل گرفته‌اند که می‌توانند مواد اولیه را به قیمت ارزان‌تری تهیه کنند و یا حتی خودشان اقدام به تولید مواد اولیه کنند؛ در نتیجه هزینه‌های تولید کار را پایین می‌آورند و می‌توانند با وجود داشتن دستگاه‌های مجهزتر کار را نیز زودتر به مشتری برسانند؛ با این تفاسیر بخش اعظمی از کارها نه تنها از استان‌ها جنوبی بلکه از خود استان اصفهان نیز به تهران فرستاده می‌شود.

  مدیر چاپخانه سریع چاپ نگارش در خصوص فعالیت مجموعه‌اش گفت: چاپخانه سریع چاپ نگارش در حدود 18 سال است که در حوزه چاپ فعال است؛ بیشتر در حوزه‌های بسته‌بندی و چاپ‌های فانتزی خاص و مجله و نشریات فعالیت می‌کنیم.

  بیشتر بخوانید:

  رفع نیاز کشور با صنعت بسته بندی اصفهان

  آموزش نیروی انسانی ماهر نیاز مبرم صنعت چاپ کشور

  خائفی درباره آینده صنعت چاپ اصفهان اظهار داشت: در حالت کلی حال صنعت چاپ استان اصفهان را چندان مساعد نمی ‌بینم. صنعت چاپ در استان اصفهان با سیستم سنتی کار می‌کند، اگر چاپخانه‌ها به‌روز نشوند و دستگاه‌های جدید به مجموعه‌های ما اضافه نشود بعید می‌دانم پیشرفتی در کار باشد. ابتدا باید سیستم چاپخانه‌ها به‌روز شوند، چاپخانه‌ها به شیوه‌های قدیمی 15 سال پیش کار می‌کنند و هنوز حتی نرم‌افزار ندارند؛ بعد از آن نیازمند نیروی انسانی ماهر هستیم تا صنعت چاپ اصفهان بتواند خود را بازسازی کند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج × 5 =